Мотоцикл – це мабуть, єдиний транспортний засіб, який не має місця для багажу (навіть найменшого). Саме цей недолік може перекреслити всі плюси мотоциклів: маневреність та швидкість. Тому, існують сумки та кофр для мотоциклаhttp://www.foxwell.kiev.ua/produktsiya/aksesuari/kofri.html, що дозволяє виділити місце для багажу.

Як вважають мотолюбителі, кофр - це не тільки зручний спосіб перевезення багажу, а й засіб для захисту від бруду. Залежно від місця розташування  виділяють наступні види кофр:

- які чіпляються на багажник мотоцикла;

- що кріпляться збоку.

Також можна ще кріпити сумку на бак.

Отже, якщо прикріпити кофр з двох боків та на багажник, плюс начепити сумку, то можна взяти с собою дуже багато речей у поїздку. Проте, майте на увазі, що якщо ви так загрузите свій мотоцикл, то виникне ряд проблем:

- габарити мотоцикла значно збільшаться і він втратить свою маневреність у пробках;

- чим більше кофр на мотоциклі, тим менша його швидкість. Майте на увазі, все повинно бути в міру.

Залежно від розміру, до одного відділення можна вмістити від 5 до 15 кг речей, проте знову-таки будьте обережними, щоб не розгубити речі дорогою.

Дуже уважно слід загружати ваш мотоцикл. Майте на увазі, що вага багажу, плюс вага водія та пасажирів не повинна перевищувати допустиме значення ваги, яке зазначається в «інструкції» до транспортного засобу.

Якщо ви будете дотримуватися всіх правил, то ваша поїздка буде комфортної та всі необхідні речі будуть з вами.

Залежно від матеріалу, з якого виготовлений кофр, можна умовно поділити на такі види:

- пластикові;

- полотняні;

- шкіряні;

- металеві.

Пластикові та полотняні кофри можуть буду ненадійними у використанні та строк їх служби значно коротший, ніж у металевих. Також плюсом перших двох типів є їх ціна – вона значно нижча. Проте, якщо у вас є можливість і бажання придати кофр на роки, міцний та надійний, вам потрібен саме металевий кофр, який має багато переваг перед іншими.

Проте, металеві та пластикові кофри захищають вміст від бруду та пилу, їх дуже добре використовувати для поїздок на далекі відстані.

Отже, обираючи кофри для мотоцикла, вам необхідно керуватися основними правилами і обирати тільки такі «валізи», які призначені для вашого транспортного засобу, щоб вам в дорозі було комфортно, а також, щоб уникнути небезпечних ситуацій.

Багажник для мотоциклів це дуже зручна річ, тільки у тому випадку, коли ним правильно користуватися. При неправильному використанні він може стати тільки тягарем у подорожі.