Сергій Надал: «Ми поетапно вирішуємо проблеми, які багато років існували у Тернополі»

31 жовтня мине рік, відколи мешканці Тернополя на виборах віддали свої голоси за нині діючого мера Сергія Надала, - повідомляє Номер Один. - Хоча він приступив до виконання своїх обов’язків дещо пізніше, але фактично з того дня став повноправним господарем міста, позаяк екс-мер Роман Заставний, як тільки дізнався про попередні результати виборів, залишив свою посаду. З якими проблемами зіткнувся Сергій Віталійович, які за цей час були успіхи та невдачі, ділиться з читачами «Номер один» голова тернопільської громади.

Для тернопільського сміття спорудять сміттєпереробний комплекс

– Одна з головних проблем, яка вам дісталася від попередника, – сміттєва. Не так давно ви говорили про будівництво сміттєпереробного заводу, а кілька тижнів тому Ваш заступник В. Стемковський заявив, що то буде сміттєсортувальний завод. То що ж насправді запланувала спорудити влада на Об’їзній?

– Аби не допустити погіршення екологічної ситуації в місті, на сесії міської ради прийняли Програму поводження з твердими побутовими відходами на 2011-2016 рр. в м. Тернополі. Основна концепція цього документа полягає у глибокому сортуванні сміття, яке замінить теперішнє покомпонентне. Також Програмою передбачено будівництво нового паспортизованого полігону, розробку схеми санітарної очистки міста, оновлення парку спеціалізованих машин і контейнерного господарства, будівництво сміттєпереробного комплексу, рекультивацію Малашівського сміттєзвалища та екологічну освіту.

– Якою тоді буде технологія утилізація сміття з Тернополя?

– Сміттєпереробний комплекс, який має збудувати інвестор, займатиметься переробкою сміття. Тобто для вивезення залишатиметься мала частка, все решта йтиме на переробку. Поки що проект проходить всі міжнародні процедури погодження. Ми планували ввести  в експлуатацію за межами міста сміттєсортувальну лінію, придбану Тернопільською обласною радою. Ця лінія стане елементом даного сміттєпереробного підприємства. Крім того, на сьогоднішній день на державному рівні визначено п’ять стратегічних об’єктів для побудови сміттєпереробного заводу. Один з цих об’єктів – сміттєпереробний завод у Тернополі. Для проведення техніко-економічних обґрунтувань уже оголошено тендер Національною агенцією з питань інвестицій і розвитку. Всі дії стосовно будівництва сміттєпереробного заводу та утилізації ТПВ ми узгоджуємо з Національною агенцією з питань інвестицій та потенційними іноземними інвесторами. Також перед міською радою постало питання щодо облаштування нового сміттєвого полігону. Міська рада уже визначила кілька об’єктів, однак обласна державна адміністрація не погоджує жодну запропоновану ділянку. Незважаючи на численні звернення депутатського корпусу міської ради, адміністрація фактично самоусунулась від проблеми. Можливо це відбувається свідомо або пов’язане з нерозуміння повноти проблеми.

– Чи не боїться влада, що, суттєво збільшивши плату за комунальні послуги, викличе народне збурення? Адже важко очікувати, що в один день працівники ЖКГ почнуть добросовісно відноситись до своїх обов’язків, а дієвого впливу на них практично немає, бо в них одна відповідь на будь-які докори: «А що ви хотіли, щоб вам «вилузували» під’їзди за мінімальну зарплату»?

– Збільшення плати за комунпослуги – не наша забаганка. Це вимога Кабміну, оскільки тарифи в місті не переглядалися з 2008 року. Виведення у структурі тарифу окремої послуги за вивіз сміття та утримання ліфтів, навпаки, дозволить контролювати своєчасність та якість надання цих послуг. Наприклад, за невивезення сміття перевізнику не заплатять і він матиме збитки. Надавати послугу вчасно і якісно – це ж в його інтересах. А з недобросовісними ЖЕКами ми просто розриваємо угоди. Тому навряд чи вони захочуть працювати неякісно.

– Чи задоволені роботою посадовців комунального напрямку – Стемковського-Болєщука, адже поки реального прориву у цій сфері не видно?

– За багато років у комуналці нарешті почалися позитивні зміни. Звісно, є над чим працювати. Але, враховуючи коротке перебування на посаді цих осіб, думаю, зроблено чимало. Цього року у школах і садочках встановлять індивідуальні теплові пункти, які допоможуть економити 25% теплової енергії. Уже в цьому році почнуться тендерні процедури для отримання інвестицій від ЄБРР у розмірі 15 млн. євро для реконструкції системи теплопостачання міста. У місті проводиться капітальний ремонт доріг, впорядковано систему руху на вулиці Живова, ліквідовано стихійну торгівлю на Шептицького. Такі проблеми, як сміття, поламані зупинки, темні вулиці, двори та будинки, брудні під’їзди та ліфти перестали бути масштабними проблемами Тернополя. Думаю, враховуючи те, що ми при владі лише рік, вдалося зробити чимало. І прогрес у комуналці міста це і є заслуга нових керівників.

У 2011 році відкрито 4 додаткових групи в дитсадках

– Сьогодні проблема в дитсадках у великому наповненні груп. Є випадки, коли, скажімо, на масиві «Канада» у групі є по 40 дітей, а ліжко-місць для обіднього сну є лише 30-ть. І це в той час, як масив розростається новими будинками біля парку Національного відродження, великим масивом будинків на вулиці Коновальця. І така ситуація, за дзвінками читачів, є не лише на цьому масиві…

– Протягом останніх років спостерігається тенденція щодо збільшення дітей дошкільного віку і є проблема перевантаження груп. Однак необхідно зазначити, що кількість дітей за списками і фактичне відвідування дітьми дошкільного навчального  закладу суттєво відрізняються. Так, середня наповнюваність груп у  дошкільних закладах становить 29 дітей, а показник середньомісячного відвідування складає 18-20 дітей, що не суперечить чинному законодавству. Також слід зазначити, що кожна дитина забезпечена індивідуальним комплектом білизни, яка зберігаються в окремих мішках. Що ж до масиву «Канада», то станом на 01.10.2011 року у ДНЗ №33 середня наповнюваність груп за списком становить 35 дітей, а показник середньомісячного відвідування складає 20 дітей. Управлінням освіти і науки міської ради проводиться постійний аналіз наповнюваності і фактичного відвідування дітьми дошкільних закладів. Скарг від батьків щодо перевантаження груп не надходило.

З метою розвантаження груп та створення належних умов навчання й виховання дошкільнят управлінням освіти в 2011 році відкрито 4 додаткових групи, до кінця року планується  відкрити ще 2 групи. Робота у даному напрямку буде проводитись і надалі.

– Попри велике недофінансування закладів дошкільної освіти, чи буде подолано згубну практику батьківських плат за встановлення пластикових вікон, ремонтів туалетів та… навіть ремонту піаніно?

Багато чого у садочках робиться за кошти міського бюджету, частково до ремонтів долучаються батьки. Цього року ми звернулися до Кабміну з проханням виділити 16 млн. грн. на потреби освіти у Тернополі. Отримали від держави лише 2 тис. 500 грн.

– Як вирішилось питання з постачанням у дитсадки сметани та м’яса після того, як підприємці, які донедавна надавали ці послуги, відмовилися це робити?

– Особи, які відмовились надавати ці послуги для того щоб виграти тендер свідомо поставили занижені ціни. Очевидно, що у збиток собі підприємці працювати не будуть. 27 вересня та 4 жовтня  2011 року відбулись тендерні процедури, в ході яких  відібрано підприємців для постачання сметани (ТзОВ «Західсир») та м’яса (ПП Михайлівський, підприємство «Агролідер») у дошкільні навчальні заклади та навчально-виховні комплекси. З цими підприємцями укладено відповідні угоди. Проблем із забезпеченням ДНЗ міста продуктами харчування, зокрема сметаною та м’ясом, немає. Всі інші питання щодо організації харчування дошкільнят оперативно вирішуються управлінням освіти і науки в момент їх виникнення.

– З чим насправді пов’язані зміни підприємців, які займаються харчуванням у школах? Чи не є це перерозподілом цього ринку на користь людей, наближених до керівника управління освіти Ольги Похиляк?

– Конкурс щодо організації дитячого харчування у дошкільних та навчальних закладох заплановано на кінець 2011 року. Такою є нова вимога законодавства щодо організації дитячого харчування. При цьому враховуватиметься якість харчування дітей, а не особисті зв’язки чи чиїсь інтереси.

Представники Грузії готові інвестувати в Тернопіль $1,5 мільйона

– За останній час ви побували в багатьох іноземних країнах. Чи можете назвати реальні проекти, які вже вдалося започаткувати в Тернополі?

Ми підготували презентацію «Інвестиційна привабливість Тернополя», яка розроблялася із залученням фахівців та представників двох громадських рад. У ній чітко розписана суть проектів, втілення яких потребує інвестицій. Крім того, тернополянам, гостям міста, в тому числі іноземним делегаціям у День міста роздали довідник «20 кроків, щоб закохатись у Тернопіль». Це книжка, в якій є фото та інформація про найцікавіші місця Тернополя, які варто відвідати, адреси готелів та ресторанів, телефони таксі, карта міста з позначенням місць, про які йдеться у довіднику. Довідник є двомовним – українською та англійською, що значно «полегшить життя» гостям, які не володіють українською мовою.

А щодо інвестицій, то протягом 2011 року їх у Тернопіль надійшло з 21-ї країни світу. До п`ятірки основних країн-інвесторів, на які припадає 83% загального обсягу прямих інвестицій, входять: Естонія, Австралія, Польща, Бельгія та Німеччина. Завдяки інвестиційній підтримці іноземних країн вдалося покращити стан провідних галузей Тернополя. Приріст обсягів іноземних інвестицій у 2011 році спостерігався на підприємствах промисловості  на 100,5 тис. дол., в будівництві – на 145,8 тис. дол., у торгівлі – 38,4 тис. дол., сфері транспорту і зв’язку – 851,4 тис. дол.

Крім того, до Тернополя у День міста завітало дев’ять іноземних делегацій – з Польщі, Болгарії, Придністров’я, Грузії, Греції та Італії. Підписано присяги про побратимство з представниками Грузії та Придністров’я. Думаю, що дружні зв’язки з іншими країнами теж дадуть свій результат. Вже сам факт того, що про Тернопіль знають у світі як про сучасне й цікаве місто, де є на що подивитися, привабить чималу кількість туристів. На сьогоднішній день уже розпочалася співпраця тернопільських турфірм і представників грецького міста Касторія. Крім того, грецька сторона зацікавлена у придбанні продукції заводу «Ватра». Одне з підприємств Тернополя вже здійснило поставку своєї продукції до Грузії. Грузинська сторона виділила земельну ділянку в Батумі, яку вони готові безкоштовно надати представникам тернопільського бізнесу для будівництва закладу відпочинку. У свою чергу представники Грузії виразили готовність інвестувати $1,5 млн. у будівництво відпочинково-розважального комплексу в Тернополі. А це у перспективі будівництво нових готелів, туристичних маршрутів.

– Багато батьків, діти в яких мають серйозні проблеми зі здоров’ям, чекають – не дочекаються відновлення роботи соціально-реабілітаційного центру на вул. Федьковича. Коли можна очікувати на його відкриття, адже батькам обіцяли, що він запрацює з 1 вересня…

– Після завершення ремонту в приміщенні одразу розпочалася реєстрація вихованців. Діагностичне знайомство з дітьми і справді розпочалося 1 вересня. Дітей по черзі разом з батьками запрошують для первинної діагностики. Така робота індивідуальна, тому й тривала. У цей заклад зараховуються діти від 2-х до 18 років, які отримали статус інваліда, діти з фізичними та (або) розумовими вадами розвитку, діти раннього віку, групи ризику за направленням лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання дитини. Разом з тим, спеціалісти «Центру» активно працюють над наповненням матеріально-технічної бази та методичними розробками. Наразі очікуємо на спеціалізоване ліцензійне обладнання із Петербурга, матеріали Монтессорі для розвитку дитини. Офіційне урочисте відкриття заплановано на 27 жовтня. Запрошуємо усіх батьків з дітками з особливими потребами.

– Створення юридичної особи ФК «Тернопіль» – це свого роду конкуренція за футбольний електорат, який останнім часом перехопили «регіонали», взявши під опіку «Ниви», чи довгостроковий проект з реальними інвесторами, який дозволить вивести муніципальний клуб з Тернополя на вищі щаблі українського футболу?

ФК «Тернопіль» – багаторазовий переможець світових та всеукраїнських змагань. Клуб є комунальним підприємством міської ради. На сесії 30 вересня затвердили статут, в якому зазначається, що підприємство може вести господарську діяльність, завдяки чому воно стане самоокупним. Створивши КП, ми забезпечимо діяльність професійної команди в місті, включаючи її формування, утримання та вдосконалення для участі у змаганнях різного роду, у тому числі професійного рівня. Щоб команда ФК «Тернопіль» потрапила у другу лігу, потрібно підготувати її. На це треба як мінімум мільйонів шість. Це буде робитися не за бюджетні кошти, а за кошти людей, які захочуть у це вкласти свої гроші. А щодо «Ниви», то нікому не зрозуміло, якою буде подальша її доля. Поки що її тримають на плаву...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Екологія
15 серпня Державна екологічна інспекція у Тернопільській області виявила трьох порушників законодавства, які самовільно заїхали на територію природного заповідника "Медобори", що біля села Постолівка Гусятинського району, та привласнили собі вітровальну деревину ясеня. На порушників складено три протоколи за ст. 91 КУпАП, які направлено до Гусятинського районного суду для притягнення винних осіб до відповідальності та обраховано збитки на суму 7786 грн, як...
Суспільство
Шахрай мало того, що видурив у тернополянина понад десять тисяч гривень, то ще й водив за ніс, вказуючи йому вигадані адреси складів у Мукачево Закарпатської області, звідки можна забрати куплений двигун. Втративши гроші, час і пальне, чоловік повернувся додому ні з чим. До співробітників Тернопільського відділу поліції із заявою про шахрайство звернувся 57-річний житель обласного центру. Чоловік розповів, що на одному з сайтів, про який попередньо почитав...
Суспільство
"Сьогодні зробив покупку із сюрпризом в "продсервісі"". - Написав у Фейсбуці, прикріпивши фотографії, як свідчення, мешканець Лановець Леонід Корчук. Придбавши у місцевому магазині консерви "Бички з натуральним додаванням олії", він не очікував, що у банці його чекає несподіванка. "Це кусок рукавиці", - написав чоловік у коментарях. "Пальця хоч немає?" - Поцікавився один із користувачів. Претензій до продавчинь пан Леонід не висуває, однак у нього є питанн...
Суспільство
Про це йдеться на сторінці ведучого Сергія Притули у мережі "Facebook". "Пaнoве, сьoгoднi aбo зaвтрa кaнaл oприлюднить прес-релiз, який стoсується мене, як телеведучoгo… Кiлькa мiсяцiв тoму кoлеги з ICTV пoпрoсили мене, як i бaгaтьoх iнших ведучих хoлдингу i прoстo лiдерiв грoмaдських думoк, знятись у прoмo рoлику прoекту «Нoвi лiдери». Перепитaв, прo щo прoект, придумaв текст, приїхaв, вiдзнявся, вийшoв зi студiї i зaбувся.Прoте, зaбути прo цей прoект не...
Суспільство
Патрульні поліцейські провели профілактичний рейд «Безпечний перехід». Інспектори виявляли порушників серед пішоходів та пояснювали їм, що нехтуючи правилами дорожнього руху, наражають на небезпеку власне життя. Лише за 15 хвилин інспектори зупинили 8 пішоходів, які переходили дорогу в невстановленому місці на вулиці Анатолія Живова. Сьогодні правопорушникам патрульні робили тільки зауваження, однак попередили, що наступного разу штрафуватимуть. Порушники,...
Суспільство
Про це на сторінці у мережі "Facebook" написав Viktor Matsykur. "Пригадуєте, я викладав фото місяць тому з Чорткова, міського стадіону, де йшли роботи з будівництва спортивних майданчиків та мала завершитись підготовка до проведення Спортивних Ігор Тернопільщини? Так ось. Не завжди той, хто запропонував меншу ціну на тендері планує роботу завершити вчасно. Як у цьому випадку. Співчуваю замовнику - Чортківській міській раді. Сподіваюсь хоча б до якості робі...
Спорт
17 серпня на позачерговій сесії Тернопільської міської ради було прийнято рішення про надання в безоплатне використання спортивної споруди комунального підприємства «Тернопільський міський стадіон». З метою популяризації футболу, здорового способу життя серед широких верств населення та враховуючи рішення постійної комісії з гуманітарних питань, міська рада вирішила надати дозвіл Товариству з обмеженою відповідальністю «Тернопільський професійний клуб «Нив...
Суспільство
П’ятьом тернополянам, чотирьом з яких посмертно, присвоєно звання «Почесний громадянин міста Тернополя». Відповідне подання було внесено очільником Тернополя на сесії міської ради та підтримано депутатами. Нагородження відбудеться під час урочистих заходів з нагоди святкування Дня міста. Список осіб, яким присвоєно звання «Почесний громадянин міста Тернополя»: ЛІЩУК Володимир Савич – заступник директора з навчально-тренувальної роботи комунального закладу...
Суспільство
Тернопільська міська рада відреагувала на скаргу, яка надійшла від мешканки м. Тернополя щодо водія автобуса маршруту №13, який некоректно себе поводив із використанням нецензурної лексики під час роботи на маршруті. Відповідно до умов договору з перевізником, останній несе відповідальність за невиконання своїх обов’язків, за виявлені порушення транспортної дисципліни правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, інших законодавчих та норм...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!