В наші дні багато власників цінного майна і нерухомості користуються спеціальними охоронними системами з метою забезпечити надійний захист і збереження об'єктів.

Сьогодні охоронне відеоспостереження - це найзручніший спосіб зафіксувати все, що відбувається, зловити або зупинити грабіжника, контролювати дії зловмисників, а також зберігати архіви записів всіх подій. Останні можуть стати відмінним інструментом доказу скоєного злочину. Так, сучасна ip камера здатна зафіксувати всі події та передати відеозапис в мережу інтернет для подальшого перегляду та аналізу. 

Установка відеоспостереження передбачає строге дотримання норм і правил. Перед покупкою необхідно обов'язково проконсультуватися з експертом. Зараз на ринку охоронного обладнання існує дуже великий вибір найрізноманітніших камер, датчиків, сигналізацій і охоронних пристроїв. Якого виробника чи постачальника вибрати - ви можете вирішити самі, а ось функціональність обладнання підкаже тільки фахівець.

Поговоримо про те, які дроти вибирати для охоронних відеопристроїв і де їх краще прокладати. Існують такі поширені типи дротів і кабелів для створення охоронної системи відеоспостереження:

  • Сигнальний кабель
  • Коаксіальний кабель
  • Телекомунікаційний кабель
  • Спеціалізовані кабельні лінії.

Кожен з вище перерахованих кабелів має спеціальні характеристики і функціонал. Наприклад, сигнальний кабель до відеокамер необхідно обов'язково використовувати в гофротрубі. Навіть якщо кабель буде йти під стелею, все одно важливо прокласти його, використовуючи при цьому захист. Експерти радять до встановлення систем відеонагляду обов'язково продумати, де конкретно будуть йти дроти передачі сигналу і живлення.

Другий важливий кабель - коаксіальний. Цей кабель дуже важливий, його не можна ні в якому разі перегинати. Тут важливо вибрати місце уздовж стіни, де кабель буде йти рівно, без вигинів і кутів. Коаксіальний кабель використовують для передачі аналогових сигналів. Найчастіше аналоговий сигнал може передаватися на 30 - 50 метрів, а якщо з підсилювачем - на всі 300 метрів. Підсилювачі - це спеціальне обладнання, яке допомагає передавати гарної якості сигнали на відстань від 300 до 2500 метрів. Залежно від площі вашого об'єкта варто підбирати пристрої і спосіб їх з'єднання.

Якщо у вас виникли труднощі в проектуванні системи охорони свого будинку, найкраще звернутися за консультацією до фахівців. Так як існує ризик того, що самостійно ви створите непрацюючу систему охорони. Не економте на своєму захисті і збереженні свого майна!