У центрі Тернополя приміщення одного з найстаріших дитсадків перетворять на офіси?

Цілий корпус Тернопільського дошкільного навчального закладу №12, що в районі Старого парку на вулиці Парковій, чиновники та депутати муніципалітету перетворили на офісні приміщення.

Про це свідчать документи, оприлюднені на офіційному сайті міської ради. Натомість представники мерії від причетності до зміни статусу одного з корпусів садка відхрещуються і запевняють, що у скандальних приміщеннях планують відкрити додаткові групи для дошкільнят.

Садок віддали в інше підпорядкування

Садочок №12, що на вул. Парковій, – один з найстаріших у Тернополі. Кілька років тому він відзначив піввіковий ювілей. Цей садочок складається з двох корпусів. Основний знаходиться за адресою вул. Паркова, 7. Інший корпус  навпроти – Паркова, 12. Останній, до речі, хоч за розміром менший, та з’явився він швидше за основний корпус.

Більша частина життя тернополянки Олени Степанової пов’язана саме з цим закладом. Уперше вона прийшла сюди, ще будучи дитиною. Згодом кілька років працювала тут вихователем. У садку 37 років на посаді старшої медичної сестри пропрацювала мама жінки.

– Як тільки я прийшла в садок на роботу, працювала у корпусі на вул. Парковій, 12. Спершу там були молодша та середня ясельні групи. Потім – молодша та старша. Тут я відпрацювала два роки, – розповідає Номер одинОлена Степанова. – Через деякий час перейшла в основний корпус.

У певний період дітей у садочках трохи поменшало. Усе через те, що закон дозволив молодим мамам трохи довше перебувати у декретній відпустці, ніж раніше. У результаті садочок перестав використовувати один зі своїх корпусів. Мова йде про приміщення за адресою Паркова, 12. Деякий час воно пустувало. Потім його орендувала єврейська община, а у 2011 році голову громадської організації попередили про необхідність вивільнити приміщення. Мовляв, будівля належить дитсадку, а законодавство забороняє використовувати приміщення дошкільних закладів не за цільовим призначенням. З того часу в міській раді розпочалися системні заходи щодо зміни статусу будівлі.

– 15 лютого 2012 року виконавчий комітет міської ради прийняв рішення про оформлення права власності за Тернопільською міською радою будівлі дошкільного навчального закладу №12 за адресою: м. Тернопіль, вул. Паркова, 12. 2 вересня цього року виконком приймає рішення, яким передає корпус із балансу управління освіти на баланс управління обліку та контролю за використанням комунального майна. Причому передається капітальна споруда загальною площею 234,2 кв. м. Балансову вартість визначили аж в «нуль» гривень при первісній – 86763 грн., – зазначає Олена Степанова.

15.02.2013 року дошкільному закладу №12 затверджено технічну документацію землеустрою на земельну ділянку, яка знаходиться за адресою Паркова, 7. Тобто ділянку лише під одним корпусом. Хоча фактично інша ділянка за адресою Паркова, 12 також належить дошкільному навчальному закладу.

– 6 березня цього ж року виконавчий комітет визначає необхідність провести реконструкцію будівлі комунальної власності під офісні приміщення. Причому не вказуючи, що це дитячий садочок. Виконавчий комітет дає вказівку управлінню обліку за використанням комунального майна отримати містобудівні умови та обмеження і провести реконструкцію корпусу дошкільного закладу в адміністративну будівлю з офісними приміщеннями, – каже тернополянка.

У грудні 2014 року управління комунального майна подає декларацію про початок будівельних робіт. Та у зв’язку з певними причинами декларація не реалізована. Фактично ніякого ремонту в той період у будівлі не проводилося. Воно не використовувалось ані адміністрацією дошкільного закладу, ані в інши цілях. Водночас нам стало відомо, що протягом останнього часу до міської ради зверталися мами, діти яких хворіють на аутизм, із проханням надати їм це приміщення для проведення з дітьми занять.

Інформація під сімома замками

У лютому цього року міська рада подає ще одну декларацію про початок робіт. А саме – на здійснення реконструкції, переобладнання та пристосування будівлі комунальної власності під адміністративну будівлю з офісними приміщеннями. Буквально за кілька тижнів мерія подала декларацію про готовність об’єкта до експлуатації.

– Я подала запит в управління архбудконтролю з проханням надати мені копії цих декларацій. Нам було цікаво побачити кошторисну вартість робіт, адже, зважаючи на стан приміщення, великих вкладень воно не потребувало, – каже пані Степанова. –  Та копій декларацій мені не надали. Підозрюю, що кошти на реконструкцію просто осіли в кишенях чиновників міської ради. В архбудконтролі зауважили, що витребуваних мною документів не можуть надати, посилаючись на закон “Про захист персональних даних». Дивна, м’яко кажучи, позиція, адже мова йде про комунальне майно. Переконана, що посадова особа, яка мала б надати ці документи, перебуває у дуже тісних відносинах з чиновниками міської ради, в тому числі в плані бізнесу, тому мені й не надали документів.

Жінка подала відповідні запити в управління обліку та контролю за використанням комунального майна і містобудування та архітектури, чи видавали ці структурні підрозділи ТМР містобудівні умови та обмеження для проведення згаданих вище робіт. До сьогодні жодної відповіді від них не отримала, хоча термін їх надання закінчився кілька днів тому.

Також тернополянка звернулася за витягом про право власності на це приміщення. І з’ясувалося, що у 2012 році воно було зареєстроване як дитячий дошкільний навчальний заклад №12, а з 12 березня 2015 року має статус адміністративної будівлі з офісними приміщеннями.

Зараз жінка має намір звертатися до суду з вимогою скасувати рішення міської ради, тому що воно, на її думку, суперечить чинному законодавству. Пані Олену обурює той факт, що без відома громади міська рада може перепрофілювати ласу будівлю у центрі міста, призначену для дітей. І це в той час, коли садків у місті, і в даному районі зокрема, не вистачає.

– У соцмережах я переписувалася з батьками дітей, які відвідують цей садок, і вони повідомили, що там у групах нараховується близько 50 дітей, що суперечить санітарним нормам, – стверджує Олена Степанова.

Що відбувається з приміщеннями дитячого садка №12, «Номер один» поцікавилася в начальника управління освіти ТМР Ольги Похиляк. Утім керівник галузі зазначила, що не знає, про що йде мова. Мовляв, про проблему навколо садка чує вперше. Також пані Похиляк зазначила, що очолюване нею управління не давало жодного погодження на передачу приміщень на Парковій, 12.

З проблемою навколо садка читачі «Номер один» звернулися і до секретаря міської ради Ігоря Турського. Зокрема під час прямої телефонної лінії, яка відбулася за участю посадовця у нашій редакції, тернополянка Ірина запитала чиновника, чи дійсно міська рада має намір змінити профіль приміщення дитячого садочка №12 і з якою метою будівлю вивели з підпорядкування управління освіти й передали на баланс управління комунального майна?

– Такої інформації я не маю. Не бачив документів, де йшлося б, що садочок хочуть передати в оренду якійсь комерційній структурі. Наскільки мені відомо, там має бути ще кілька груп, – запевнив Ігор Турський. – І давайте будемо разом це питання контролювати, якщо буде щось відомо, то прийдіть  і спільно розберемось. Наразі приміщення перебуває у власності міської ради!

Пояснити, з якою метою приміщення дитсадка передали з балансу одного управління на інше, зміг екс-заступник міського голови Леонід Бицюра, який у ті роки курував гуманітарну галузь.

- Приміщення було абсолютно знищене. У свій час там відімкнули опалення і кілька зим корпус взагалі не опалювався. Внаслідок цього приміщення  було  серйозно пошкоджене. На його відновлення потрібно багато коштів, яких в освіті не було. Міська рада отримала  висновок фонду держмайна, та позиція управління освіти була неоднозначною. Воно не хотіло віддавати приміщень, адже в місті є проблема з наявністю вільних місць у садках. Логічно, щоб цей корпус використовувався під дитячий садок. Але для його відновлення не було грошей. Розглядалися різні варіанти використання цього корпусу. Один із них – відкриття польською громадою власного культурного центру, – пояснює Леонід Бицюра.

Після переходу на іншу посаду посадовець перестав відслідковувати ситуацію щодо даного приміщення.

Цікаво знати

Закон України «Про дошкільну освіту» передбачає, що «Засновник (власник) державного чи комунального дошкільного навчального закладу не має права безпідставно  ліквідувати його, зменшувати в ньому площу території, кількість груп, а також здавати в оренду приміщення (будівлі)». Реорганізація  або ліквідація дитсадка за цим же пунктомможлива лише за згодою територіальної громади, а це – громадські слухання  або місцевий референдум».

P.S. А тим часом на останній сесії міської ради депутати прийняли рішення про  надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою Паркова, 12 загальною площею майже у 0,13 га з наданням у постійне користування  для обслуговування адміністративної будівлі з офісними приміщеннями. Дане рішення черговий раз підтверджує факт зміни статусу будівлі, яка знаходиться за вказаною адресою.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Відгуки та коментарі

Написати відгук
Написати коментар

Відгук - це думка або оцінка людей, які бажають передати досвід або враження іншим користувачам нашого сайту з обов'язковою аргументацією залишеного відгука. Ваш відгук допоможе багатьом прийняти правильне рішення Коментарі призначені для спілкування та обговорення, а також для роз'яснення питань, що цікавлять

Не дозволяється: використання ненормативної лексики, погроз або образ; безпосереднє порівняння з іншими конкуруючими компаніями; безпідставні заяви, що ображають діяльність компанії і / або її послуги; розміщення посилань на сторонні інтернет-ресурси; реклама та самореклама.

Введіть email:
Ваш e-mail не відображатиметься на сайті
або Авторизуйтесь , для написання відгуку
Автор
0/12
Викладення
0/12
Актуальність
0/12
Відгук:
Завантажити фото:
Вибрати

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!