Три кроки для подолання корупції від «Самопомочі»

Події у Мукачевому відкрили проблему відсутності змін у країн, бездіяльності органів влади у питанні наведення порядку і боротьби з корупцією. Про це у коментарі голови тернопільської міської організації «Самопоміч» Андрія Грицишина.

Українці навчилися тиснути на владу, проте не навчилися повноцінно брати відповідальність на себе. Тому влада залишилася у олігархів, які не можуть жити без корупції. Насправді є кілька кроків, які дозволяють знизити рівень корупції.

Перше, це наша з Вами відповідальність. 29 липня ми відзначаємо 150 років з дня народження Андрея Шептицького. Цей визначний діяч не раз говорив, що народ відповідальний за владу, яку обирає. Тому обов’язком народу є контроль через доступні демократичні інструменти. Відповідальність не завершується днем виборів. Не можна чекати п’ять чи чотири роки тільки тому, що так збудована наша система. Якщо у місті відбувся черговий корупційний скандал - значить вкрали у всіх у нас, у громади. Завдання кожного мешканця Тернополя полягає в активній позиції із захисту спільних громадянських прав. Це і є одна з ознак громадянського суспільства.

Друге, це самоорганізація. Щоб контролювати владу потрібні зусилля різних фахівців, різні знання. Знайти такі знання і людей можна лише об’єднавши їх. Тому “Самопоміч” не вирішує проблеми за когось, а вчить людей вирішувати їх самостійно спільно. Прагнути бути членом різних громадських рухів є основою сильного громадянського суспільства. Таке суспільство може не лише тиснути на владу, але й пропонувати свої рішення. Повертаючись до подій в Мукачево. Можна довго дискутувати, хто правий, а хто ні. Проте першопричина конфлікту, який виник, полягає в “дахуванні” владою тіньових схем. У цьому задіяні всі, від чиновника до міліціонера. Правоохоронці, по-суті, опинилися на службі місцевих олігархів. Подібна ситуація спостерігається у всій країні. Здолати її можна, якщо ми не просто доб’ємося зміни людей, але й запропонуємо механізми, які не дозволять “приватизувати” державу кільком олігархічним кланам.

Третє, це тиск на владні органи з вимогою доводити справи до кінця. Протягом останнього року ми були свідками багатьох корупційних скандалів. Проте, у більшості випадків вони закінчуються звільненням під заставу. Часто фігуранти корупційних злочинів просто втікають, або ж справа “замовчується”, а через деякий час виявляється, що корупціонер гуляє на волі. Лише у самому Тернополі за останній рік було щонайменше два великих корупційних скандали. Проте суспільство досі не має відповідей на запитання, що буде далі з цими людьми. Нам вкладають у вуха багато другорядної інформації про успішність роботи правоохоронців, про “політичні переслідування”, а тим часом корупційні справи спускають на гальмах, за мовчазної згоди нас самих. Якщо антикорупційні справи не будуть доводитися до кінця, то не буде невідворотності покарання для корупціонера. Він буде далі красти у нас всіх. Він не буде боятися ані держави, ані суспільства.

“Самопоміч” докладає максимум зусиль, щоб донести до суспільства — управління державою, містом, вулицею, двором є нашим спільним обов’язком. Тому наша фракція у парламенті відстоює принцип незалежності антикорупційного прокурора. Тому ми домагаємося створення такої виборчої системи, де обиратимуть люди, а не “знавці заплутаних схем”, тому ми хочемо реальної децентралізації, де фінанси, управління контролюватиме громада. “Самопоміч” будує громадянське суспільство.

Таке суспільство здатне здолати корупцію, а з нею зруйнувати і олігархічну систему, де великий бізнес займатиметься бізнесом, а не пробуватиме через політику тримати в рабстві все суспільство.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!