Завдяки старанням Михайла Головка законопроект щодо збільшення закупівельної ціни на молоко у селян прийнятий у першому читанні

15 липня депутати нарешті розглянули законопроекту “Про державне регулювання закупівельної ціни на молоко” та мінімальної більшістю ухвалили його у першому читанні.

“Сьогодні це найбільша проблема селян, адже для більшості з них продаж молока є засобом для виживання. Фактично корова для села є єдиною годувальницею для багатьох сімей. Особливо це стосується громадян, які не отримують пенсій, а живуть лише з продажу молока. Ціни виросли на все: товари, послуги, ліки тощо, а молоко у людей скуповують й далі по дві гривні або й менше. Це фактично змушує селян вирізати худобу. Держава, не реагуючи на проблему, прирікає село на вимирання”, - зазначає Михайло Головко.

Варто зазначити, що Михайло Головко виступав за збільшення закупівельної ціни на молоко для селян ще з 2010 року. Тоді свободівець організовував акції протесту під стінами ОДА вимагаючи дослухатися до проблеми селян та зберегти поголів’я ВРХ державних регулюванням мінімальної закупівельної ціни на молоко.

"Ця кричуща й неприпустима ситуація свідчить лише про те, що представники молокопереробної галузі бажають збільшити свої прибутки будь-якою ціною, навіть шляхом фактичного розорення та повної демотивації мешканців села. У попередньому скликанні ми разом з моїм колегою Ігорем Сабієм вже реєстрували подібний законопроект, але, на жаль, він так і не був проголосований. У нинішніх реаліях, враховуючи масове безробіття, стрибок долара та загальне зубожіння населення, підсобне господарство для мешканців села є чи не єдиним джерелом доходів. Тому наш обов'язок як представників народу — якнайшвидше ухвалити цей законопроект в другому читанні і підтримати селян”, - додає свободівець Михайло Головко.

За словами автора документа, поява законопроекту зумовлена мізерною закупівельною ціною на молочну продукцію. На сьогодні переробні підприємства встановлюють ціну на молоко, яке купують у населення, в межах від 2 до 4 грн. за 1 літр. Більше того, як зазначається у пояснювальній записці, нижній поріг закупівельної ціни на молоко другого ґатунку в деяких регіонах України (окремі райони Тернопільщини) сягає 1 грн. 50 коп. за 1 літр молока. У той же час, роздрібна ціна на молоко у торгових мережах України становить 8:10 грн. за 1 літр, а подекуди й більше.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!