Час від часу з’являються дослідження ринку відеоконференцзв’язку і кожного разу бачимо чітку тененцію - відеоконференція як інструмент для бізнесу, державних структур стає все популярнішою. Популярність вмотивована тим, що це зручно і ефективно. Компанії, які вже запровадили відеоконференції, чітко бачать, які саме переваги приносить їм користування цим обладнанням. Ключова перевага - економія. Використання таких систем дійсно економить кошти, що раніше витрачались на відрядження, бензин, готелі, їжу тощо. Окрім цього, відеозв’язок заощаджує дорогоцінний час. Тепер не треба їхати в інше місто або іншу країну аби поспілкуватися з колегами - повноцінне спілкування за допомогою систем відеоконференцзв’язку можливе з офісу.

Маємо й певні зміни, тренди на ринку. Ключова зміна стосується попиту на системи для відеоконференції. Якщо раніше найбільшим попитом користувались групові системи відеозв’язку, то сьогодні набирать оберти персональні відеоконференції. Персональні відеоконференції забезпечуються невеликими апаратними комплексами, що передбачені для користування 1-2 людьми. Ці комплекси, звісно, коштують дешевше і стають все доступнішими з кожним роком. Вперше стрімкий зріст персональний систем зафіксували у 2013 році і за цей час відбувся ріст фактично у 2 рази. У персональних систем з’явилися мільйони користувачів по всьому світу і тепер вони можуть вільно спілкуватися один з одним за допомогою професійної відеоконференції.

Відеоконференція в інших її іпостасіях також набуває поширення. Як прогнозують спеціалісти, у 2014-2018 році попит на відеоконференції буде рости щонайменше на 3% на рік. Отже, ринок відчуває себе доволі непогано.

Можемо помітити й зниження цін на системи відеоконференцзв’язку. Вони стають доступнішими і все більше компаній робить вибір, користуючись професійним відеозв’язком замість безкоштовних сервісів. Все більше компаній робить свій вибір у бік професійного обладнання, захищенності данних та нового європейського рівня ведення бізнесу. 

Відеоконференція в Україні ще не дуже розповсюджена. Власні системи мають лише лідери ринку. Може на перший погляд здатися, що це дуже дорога технологія, однак, як було зазначено вище, ціни знижуються і невдовзі середній та малий бізнеси мають побачити, що цей інструмент - доволі невелика інвестиція, яка приносить велику користь.