• Головна
  • Чиновники закуповують картоплю по 9, а капусту - по 13 грн.
17:00, 7 листопада 2011 р.

Чиновники закуповують картоплю по 9, а капусту - по 13 грн.

Тендерні закупівлі в Україні - це лазівка для чиновників, за допомогою якої можна не лише "накосити капусти", а й позолотити її. Журналісти ТСН з'ясували, яким чином чиновникам безкарно вдається тринькати на тендерах державні гроші.

Так, вихованці рівненських дитсадків майже рік їли капусту по 13 грн, а картоплю – по 7 гривень за кілограм. Тоді як місцеві фермери продавали овочі вдесятеро дешевше.

Зі свого боку чиновники запевняють, що все в рамках закону, а тендер проводився ще рік тому, коли кращої пропозиції ніхто не запропонував.

"У нас немає підстав відмовити нікому з учасників тендеру, навіть якщо в нього ціна стоїть 100 гривень. Юридично ми відмінити торги не маємо права", - пояснила Ірина Кіруца - голова комітету з конкурсник торгів Рівненського управління освіти.

Чиновники Донбасу також не пасуть задніх у питанні "геніальних" тендерних закупівель. В місті Слов'янську, для прикладу, далекоглядно закупили картоплю для шкіл по 9 гривень за кіло. У той час, як фермери через надзвичайний врожай продають "бульбу" по 60 копійок. На ринку картопля вже коштує близько 2-3 грн, але ніяк не 9 грн.

В документах, які оприлюднив "Вісник державних закупівель", зафіксована найвища планка ціни, - пояснюють чиновники.

"Вона є максимальною, яку перевищити підприємець не може, але ми не купуємо у нього за захмарними цінами. Ми купуємо за цінами, які існують на сьогоднішній момент", - заявив Олександр Зубарєв, начальник відділу освіти Слов'янської міськради.

Як заховати 9 грн за 2,70 грн пояснив експерт Юрій Ніколов, який розслідував десятки тендерних махінацій. За його словами, у таких випадках посадовці підстраховуються додатковими угодами.

"У них є такий маневр: вони укладають додаткову угоду, за якою постачання ведуться за ринковими на даний момент цінами. Проте вони з тисячі тонн 999 тонн картоплі купують по 2 гривні, але останню тонну – за 1000 гривень", - розповів фахівець.

Публікувати дані про додаткові угоди закон не зобов'язує. Відтак у чиновників напоготові ще одне алібі.

На запит, скільки чиновників поплатилися за сумнівні тендерні закупівлі, Контрольно-ревізійне управління за тиждень так і не відповіло.

Нагадаємо, нещодавно вибухнув черговий тендерний скандал - каналізація на НСК "Олімпійському" - в неї злили "120 мільойнів гривень". На скільки нагріли державу зараз розслідує міліція. Та вже зрозуміло, що покарати тендерних іллюзіоністів буде непросто - "каналізаційні" гроші вже давно переведені в готівку і розчинилися у повітрі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...