• Головна
  • Корупція в Україні набуває масових форм - співробітник СБУ
13:05, 19 листопада 2011 р.

Корупція в Україні набуває масових форм - співробітник СБУ

Служба безпеки України прагне досягти мети щодо ліквідації конкретних корупційних ланок у системі органів державної влади України.

"Ми прагнемо досягти мети щодо ліквідації конкретних корупційних ланок, які паразитують в управлінській системі державних органів", - сказав співробітник головного управління СБУ із боротьби з корупцією та організованою злочинністю Павло Кузьменко.

Він зауважив, що останнім часом фахівці відзначають суттєву зміну виду корупції.

"Колись корупція була періодичним явищем, яке відбувалося в окремих сферах громадського життя, а нині воно набуває більш масових форм і розмірів", - сказав співробітник СБУ.

Ефективній боротьбі з корупцією в Україні заважає те, що суспільство поки що не готове співпрацювати з правоохоронними органами в цьому питанні. Крім того, перешкодою є недосконале законодавство, існує певна розбалансованість і нечітка визначеність у функціях правоохоронних органах у боротьбі з корупцією, а також те, що державні органи не готові до співпраці із виявлення корупціонерів у своїх лавах, повідомляє Інтерфакс.

1 липня 2011 року після набуття чинності законом України "Про засади запобігання та протидії корупції" і щодо відповідальності за корупційні правопорушення, спецпідрозділи СБУ склали 216 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення. Наразі суди вже розглянули 92 протоколи.

"Практично 90% осіб, відповідно до цих протоколів, притягнуто до відповідальності у вигляді штрафів за корупційні правопорушення. Колись цей показник становив десь 70% під час дії попереднього закону", - зазначив співробітник СБУ.

Під час круглого столу, організованого Інститутом української політики, було представлено експертне опитування 70 політологів, журналістів і громадських діячів щодо ефективності боротьби з корупцією в Україні.

За словами голови інституту Костя Бондаренка, 44% опитаних вважають, що найбільш значущою у боротьбі з корупцією є роль СБУ. 31,8% віддають першість Генпрокуратурі, 10,2% - міліції. 42,6% експертів вважають, що в Україні спостерігається помітне досягнення у боротьбі з корупцією; 36,4% не вбачають суттєвих змін у цьому питанні і розглядають гучні справи та арешти корупціонерів як "показуху" або прояв боротьби за перерозподіл сфер впливу в економіці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...