Олег Березюк розповів у Тернополі, чому “Самопоміч” проти внесення змін до Конституції (ВІДЕО)

Об’єднання «Самопоміч» буде голосувати проти внесення змін до Конституції. Представники політичної сили вважають, що в час війни недоречно вносити зміни до Конституції. Бо є велика загроза, що ці зміни спрацюють проти інтересів держави. Про це сьогодні у Тернополі заявив голова фракції “Самопоміч” у Верховній Раді України Олег Березюк.

«Наше перше завдання є загальнополітичним, воно стосується національної безпеки країни, її оборони і розвитку. Ви знаєте епопею про Конституцію. Чітка позиція об’єднання «Самопомочі» – час який зараз є в Україні, тобто війна, не є часом для зміни Конституції», – зазначив Олег Березюк. «Конституція не може бути нав’язана нам іноземними державами. Це виключно внутрішня справа країни, бо Конституція належить не Президенту, не уряду, а є власністю народу. Вона не може бути об’єктом дипломатичних домовленостей. Конституція має бути широко і спокійно обговорена протягом великого періоду з людьми, щоб вони зрозуміли зміст. Цього всього по формі не відбулося, тому ми мусимо бути проти цих змін».

Є також інші важливі питання, через які об’єднання «Самопоміч» проти внесення змін до Конституції: «Ця конституція під словом “децентралізація” несе абсолютно повзучу централізацію або узурпацію влади. Бо вводяться механізми, які не можуть давати волю громадам у вирішенні їхніх проблем. Це інститут префектів, які мають необмежену виконавчу, координуючу і наглядову владу. Такої інстанції в Україні ще не було. Префекти потрібні виключно як наглядова інстанція. Друге – вони мають право розпускати ради, які ми з вами будемо обирати. І третє – стаття 18-та, яка несе загрозу суверенності держави. На основі цієї статті до нашої політичної системи може бути приєднана територія, яка є окупованою, що може зруйнувати політичну систему, а потім соціальну і державу. Тому ми будемо голосувати проти цієї Конституції», – наголошує Олег Березюк.

«Самопоміч» підтримує курс реформування країни. «Закон про децентралізацію бюджету ми прийняли. В результаті кожне місто має на 40 відсотків більший бюджет, ніж у минулому році», – каже Олег Березюк.

Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!