Колектори залишили тернополянку без житла

Оборудка. Саме на це схожі дії колекторів, які викупили в банку зобов'язання боржників. Спочатку вони вимагали від позичальниці всю суму позики, хоч та вже повернула третину. Потім провернули схему з продажу кватири цієї жінки.

Неприємні випадки з колекторськими фірмами, які всілякими легальними і не зовсім способами "вибивають" борги – не рідкість.

Проте найбільш "просунуті організації" вміють не лише погрожувати і тиснути, а й, схоже, позбавляють людей житла без їхнього відома.

Банк продав колекторам

Із такою бідою зіткнулась тернополянка Любов Задоянчук. Квартира жінки на вул. Коновальця через тіньові схеми відійшла "вишибалам". Власне, про це власниця дізналася від них самих, коли прийшли виселяти її з дому. Але про все за порядком.

— У 2008 році я взяла кредит у „Шведбанку” – 47 тисяч доларів під заставу квартири, — розповідає 20хвилин пані Люба. – Справно щомісяця сплачувала і тіло кредиту, і відсотки. Кожного місяця робила переплату, аби швидше віддати. У 2012 році банк пішов з України, а своїх боржників передав такій собі фірмі "Вектор плюс". Про це я дізналась із листа від фірми, де вони повідомляли, що я — їхній боржник. Просили віддати всю суму одразу або ж рівними частинами впродовж року. Як я зрозуміла, це фірма-колектор.

Найгірше, каже жінка, що ця організація вимагала повернути всю суму кредиту, хоча за чотири роки тернополянка вже погасила її третину.

– Мене це шокувало, – пригадує вона. – Я порадилася з юристом і спільно з ним поїхала до Києва, в офіс цієї фірми. Я хотіла звірити з ними платежі, бо ж усі квитанції маю. Також мала намір підписати угоду, бо боялася платити невідомій фірмі чималу суму. Під’їхали до будівлі, де мав би бути "Вектор плюс". У холі є інформація про всі офіси, а про цей ми не знайшли. Спитали жінку на пропуску, вона нічого не знала. Я зателефонувала за номером, який мала, до нас спустилась жінка, завела на один із поверхів у кімнату 3х4 м зі столом, стільцями, шкафчиком. Оце і є весь офіс. Мої прохання звірити борг та підписати юридичну угоду нічого не дали. Я повернулася до Тернополя.

На адресу тернополянки почали надходити листи з вимогою повернути борг. Були також дзвінки з вимогами та нецензурною лайкою.

– Я казала тим людям, аби вони звернулися до суду, – говорить жінка. – Вони ж нічого не втрачають, бо квартира під заставою. У суді я хотіла, аби встановили правильну суму, яку маю повернути. Вони не подавали. Я і сама до суду подала б, але юристи відрадили. Останньою краплею було те, що ця фірма почала писати в соціальні мережі тим, хто у мене в друзях, повідомлення про мій борг із проханням: "Допоможіть вашій знайомій повернути гроші". Та це, як з'ясувалось згодом, були лише "квіточки".

Квартиру продали

А 27 липня цього року до тернополянки прийшло двоє людей – кремезний чоловік та жінка. Із собою принесли документи та повідомлення про те, що мешканка повинна звільнити квартиру, бо вона їй не належить.

– Мені показали витяг із Реєстру речових прав, де власником моєї квартири було записане ТОВ "Атлант-Актив", – розповідає пані Люба. – Я подумала, що це такий спосіб тиску. Також із собою люди мали довіреність від "Вектор плюс" на три дні, якою фірма їм дала повноваження повідомити мене про виселення. З довіреності я переписала паспортні дані цих людей. Згодом пішла до реєстраторів, де виявилось, що я вже не власниця. Просто немає слів, щоб передати, що я пережила. Адже мене виганяють з власного дому, який вже за паперами не мій...

За допомогою знайомих жінка хотіла дізнатися більше про тих людей, які приходили до неї.

– З'ясувалось, що паспортів із такою серією не видавали, у довіреності були недостовірні дані, – припускає вона. – Але паспорт того чоловіка я бачила. Тобто йдеться про підробку паспортів. Після цього почала радитися з юристом, планувала звернутися до правоохоронців. Не встигла, бо 5 серпня до мене прийшли четверо здорованів, серед них і той, що раніше. Один із тих невідомих показав папір на право власності. Я одразу викликала міліцію, бо це шахраї. Я ж знала, що в одного з них - фальшивий паспорт.

Міліція відпустила

Міліція приїхала і вислухала жінку, її забрали у міський відділ міліцейським авто. "Гості" поїхали до міліції своїм автомобілем.

– У приміщення зайшов тільки один з тих чотирьох, російськомовний. Решта на вулиці стояли, – пригадує постраждала. – Нас не запросили в жоден з кабінетів. Вийшов з приміщення міліції якийсь чоловік у цивільній формі й одразу сказав: "Треба за кредит платити". Я ж тільки приїхала, нічого нікому не розповідала, а міліціонер уже в курсі. Він сказав взяти у мене заяву і пішов. Я наполягала, що треба брати пояснення і в тих хлопців, документи в них перевірити. Але ні! Поки я писала заяву, один з тих чотирьох вийшов, усі сіли в авто і кудись поїхали. Написала я ту заяву і чекала, що хтось зателефонує, викличе, пояснить. Цього не сталось. Сьомого числа пішла на прийом до начальника міліції Олександра Богомола. Він вислухав, сказав, що слідчі розберуться в ситуації.

Та візит результатів, каже жінка, не дав.

– Я пішла на прийом до народного депутата Тараса Пастуха, – каже тернополянка. – Він вислухав, щось занотував. Згодом мене запросили у міський відділ міліції. Здається, це був начальник. Йому я розповіла про те, що було 5 серпня, і про дивні дії міліції. Я наполягла, щоб слідчий зайнявся моєю справою, бо ж у мене фактично вкрали квартиру. Чоловік призначив слідчого. Слідчий мене не викликав, хоч уже декілька днів минуло. Тому я сама почала телефонувати до того правоохоронця. Слідчий повідомив, що відкрили кримінальне провадження.

Юрист потерпілої попросила слідчого про арешт квартири, аби не відбулось декілька перепродажів чи дарувань, бо тоді – суди на роки.

– Слідчий 20 серпня подав клопотання до суду про арешт, і його задовольнили, – каже Любов Задоянчук. – У Реєстр інформацію про арешт вносять лише після того, як слідчий надсилає копію постанови держреєстраторам. Так ось, слідчий більше 10 днів надсилав той документ, хоча телефоном мене переконував, що все добре, квартира під арештом. Щастя, що не встигли перепродати помешкання. Чому міліція так працює, не знаю. Є підозри, що або хтось „в долі”, або якусь "подяку отримали". Я звернулась у прокуратуру зі скаргою, бо якщо так "гарно почали", то боюсь – продовження буде "ще кращим".

Василь КОГУТ, адвокат:

– Заміна кредитора може відбуватися без згоди боржника. Але при цьому боргом людини вважають суму, яка була на момент заміни. Тобто згадана фірма не могла вимагати повернення всієї суми кредиту чи то одним платежем, чи то рівними частками протягом року. Тому дії жінки з вимогою врахувати всі її сплати та показати угоду з банком правильні. Щодо квартири, в якої з'явився новий власник, то без згоди мешканки цього не могли зробити. А якщо зробили, то порушили Закон, і не один. Тобто чи то суд, чи то якісь угоди щодо зміни власника обов'язково передбачають участь боржника. Вимоги людини до правоохоронців провести розслідування правильні, бо є ознаки шахрайства. Також жінка може у форматі цивільного позову вимагати скасування рішення суду, яким передали квартиру, чи документа, на основі якого змінився власник. Судячи з розповіді людини, у цій ситуації багато питань, якими мали б цікавитись правоохоронні органи.

Постраждалих багато

Щодо правоохоронців, якщо говорити не емоціями, а фактами, то кримінальне провадження відкрили 10 серпня, постанову про арешт винесли 20 серпня, а арешт у реєстрі відображений 2 вересня.

Зважаючи на важливість справи та можливий масштаб, це не надто оперативно. Крім того, виникають запитання й щодо дій правоохоронців 5 серпня. Можливо, вони відпустили людей з підробленими документами. 

– Живу у постійному хвилюванні, чи поверну собі своє житло, – каже Любов Задоянчук. – Але надія є, бо та фірма – аферисти. Днями натрапила на телепередачу "Дістало", там про ту ж фірму розповідали. Був коментар одного з нотаріусів, з яким співпрацювали колектори, то лише він оформив більше сотні довіреностей, пов'язаних із квартирами. Уявляєте, скільки людей постраждало? Якщо з Тернополя ще хтось такі ж проблеми з "Вектор плюс" має, то нам варто об'єднатися!

Про цю фірму багато пишуть і на різних "антиколекторських" форумах та у групах в соцмережах. Установу та працівників називають аферистами, нарікають на "вибивання" грошей і незаконний продаж заставних квартир.

Журналістам поспілкувалися з представником фірми "Вектор Плюс", де пояснили, чому і як продали квартиру.

– У жінки був договір іпотеки у банку. Банк у 2012 році передав це зобов'язання нашій фірмі, – пояснили у "Вектор Плюс". – Ми проінформували про це позичальника та запропонували декілька варіантів погашення боргу. Зокрема, була й пропозиція зі списанням значної частини суми. Проте пані Любов не виявила бажання розраховуватися за своїми борговими зобов'язаннями. Тривалий час ми листувались із жінкою і просили заплатити, пропонували варіанти. Але реакції не було. Кредитним договором між жінкою та банком передбачене безсудове врегулювання ситуації у випадку боргування за угодою. Згідно з цим пунктом можна приймати заставне майно на баланс фірми. Власне, так і було зроблено. Перед тим, за місяць, жінці надіслали повідомлення. Реакції знову не було. Тому нотаріус поставила квартиру на наш баланс і ми її реалізували для погашення боргу. Жінка отримала довідку про те, що її боргові зобов'язання виконані, а угода розірвана. Покупець квартири проінформований, що нерухомість заставна.

Тернопіль колектори банк квартира
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
19 серпня у Преображенському соборі м. Кременця, якраз на храмове свято, богослужіння прикрасило вражаюче панікадило. Вага його сягає 1 тонни, вартість становить 300 тисяч гривень. Панікадило підкреслило архітектурні особливості храму і не лишило байдужим жодного вірянина. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила Людмила Свідинська.
Суспільство
21 серпня, близько 11 години ранку, на об’їзній дорозі водій, якому була потрібна допомога, спробував зупинити патрульний автомобіль, що проїжджав поряд, однак його жести проігнорували. На сторінці спільноти у Фейсбуці про цю подію повідомив очевидець Ivan Jak: "Сталось незначне ДТП... Водій намагався зупинити патрульну машину (із увімкненим синім проблисковим маячком) - державний номерний знак: 0760. Спочатку службовий автомобіль пригальмовує, але потім й...
Суспільство
Черги до магазинів із секонд-хендом починають формувати з самого ранку. Про це йдеться в матеріалі ПроТе. Подруга вміє спровокувати на роздуми. Надсилає мені це фото і пише: «Нова секта. Черга на секонд». Цікавлюся, чому у неї такі асоціації. – Подумала, що то якісь збори, – пояснює. – Люди між собою шепотілися, наче молились. Цю чергу дівчина сфотографувала у понеділок на вулиці Київській, приблизно о 8. 45 ранку. – Думаю, це перекупники, – додає. – Вони...
Суспільство
В рамках святкування Дня Незалежності України та Дня міста, 26 серпня у Тернополі на Театральному майдані відбудеться "Танцювальний фестиваль 2.0", під час якого виступатимуть найкращі місцеві хореографічні школи і колективи різних напрямків та стилів. Початок заходу о 15:00 год. У програмі фестивалю: парад танцювальних колективів центральною частиною міста, представлення кожного колективу на сцені, показові виступи, майстер-класи для відвідувачів заходу...
Політична новина
«Потенційний кандидат у президенти України, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко нічого собою не представляє як політик, і не здатний що-небудь змінити в країні», - заявив голова української партії «Правий сектор» Андрій Тарасенко в ефірі YouTube-каналу «Guildhall» https://www.politnavigator.net/pravoseki-unizili-ehks-ministra-oborony-ukrainy.html Крім того, за словами Тарасенка, діяльність Гриценко на посаді міністра оборони обмежувалася лише замовленням...
Пригоди
20 серпня о 14:15 у селищі Козлів Козівського району на території приватного домогосподарства під час проведення земляних робіт виявлено мінометну міну часів Другої світової війни.    Небезпечну знахідку передано фахівцям групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління для подальшого знешкодження у безпечному місці шляхом контрольованого підриву
Суспільство
Жінка років 70-ти з двома господарськими сумками віднедавна оселилась на бульварі Данила Галицького. Тут вона днює і ночує, – про це написала читачка Ірина МедіаТОРа на Messenger. – Їсть на лавці, спить на лавці. Щоразу на іншій. Якось каже до мене: припильнуй мою сумку, я сходжу в туалет. І пішла на газон, – розповідає пані Ірина. Кажуть її вигнали з дому діти. По жінку приїжджали з «Карітасу», але вона відмовилась з ними їхати. Тож вже майже місяць, зран...
Суспільство
4 грудня 2017 року у Тернопільській міській дитячій поліклініці, що на Федьковича, 16, почала працювати електронна реєстратура. Єдина електронна інформаційна система обійшлася міському бюджету майже у 900 тис. гривень. Це мало позбавити установу довжелезних черг у коридорах і полегшити життя пацієнтам і лікарям. Однак до редакції сайту "0352.ua" звернулася наша читачка Ольга, яка обурена страшною невідповідністю у роботі поліклініки. "Електронна черга в ди...
Кримінал
Кримінальне провадження за вчинення крадіжки слідчі Теребовлянського відділу поліції розпочали щодо 36-річного жителя села Лозівка. Зловмисник обікрав сусіда. Потерпілий звернувся із заявою до правоохоронців про те, що з його автівки зникла магнітола. Машина стояла на подвір’ї незачинена і тим скористався невідомий крадій. Оперативними заходами поліцейські встановили, що до незаконного заволодіння майном причетний сусід потерпілого. У зловмисника вилучили...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!