Інвестори «Домобудівника» не розповідають громадськості усю правду

Докази того, що європейські інвестори, які сьогодні обіцяють ТОВ «Домобудівник» золоті гори, мають багато секретів, нам навів директор підприємства Василь Чупровський. З інтерв’ю Ви дізнаєтеся, як працьовитий колектив зумів вийти з економічної кризи і стати конкурентноспроможною компанією і як тепер на усе «готове» знайшлися «доброчинці».

-​ Пане Василю, розкажіть нам про обставини, які призвели до сьогоднішнього конфлікту навколо «Домобудівника».

-​ Треба розуміти, що з 2008 по 2012 рік підприємство практично не працювало. Людям більше трьох років не виплачували зарплати, уявіть, що вони за цей час отримали всього по 200 грн. , тобто «набігло» 1 млн. 300 тис. грн. заборгованості тільки по зарплаті, бюджету – більше мільйона, пенсійному – більше двох мільйонів, дольовикам і кредиторам – більше 10 мільйонів. Все йшло у прірву, підприємство розкрадалося, розвалювалося. Виконавча служба описала тільки самого майна на 3 млн. грн., весь транспорт стояв на штрафмайданчику. Тодішнього директора Рожука Є.О. просили одне – здати хоч один об’єкт, щоб виплатити людям зарплати, щоб вони могли допрацювати до пенсії. У нас в колективі люди по 20-30 років працюють, їм кілька років до пенсії, у них сім’ї, зрозуміло, що вони хочуть той час допрацювати.

-​ І на якому ж етапі змінилося керівництво і, власне, політика підприємства загалом?

-​ Дійшло до такої біди, що люди просто зібрали збори і висловили Рожуку недовіру, це було у 2012 році. Працівники самі порадилися, я навіть у цьому участі не брав, потім прийшли до мене і сказали: ти йди на директора, а ми будемо допомагати. Серед них були й ті, що сьогодні йдуть проти мене. Ми помаленьку день за днем почали працювати, не було навіть мулярів, телефонували, щоб люди вийшли на роботу. Поступово ми і машини свої забрали зі штрафмайданчика, відновили всю техніку, розрахувалися із виконавцями, пенсійним фондом, податковою, розблокували рахунки, почали людям регулярно виплачувати зарплату, збудували і здали будинок дев’ятиповерховий на Володимира Великого. І от коли ми вилізли із того «багна», ні з того, ні з сього – з’явився інвестор.

-​ Про інвестиції мріє сьогодні кожне українське підприємство, що не так було у Вашій ситуації?

-​ Інвестиції, які нібито пропонуються третіми особами, є лише приводом для входу на підприємство і вуаллю, що прикриває тіньове, незаконне заволодіння контрольним пакетом корпоративних прав. Справжній інвестор не заходить на підприємство силою, як мінімум має бути рішення загальних зборів, відповідні договори і потреба у інвестиціях. Оскільки, сьогодні підприємство самостійно, силами власного трудового колективу здатне вирішити існуючі проблеми, та нормально розвиватися, потреби у інвесторі не було і ніхто його не запрошував. У нас працівник на крані має 5000-6000 грн., мулярі – 3500-5000 грн. залежно від виробітку. Люди сказали, що будуть працювати і заробляти самі. Але тепер нам вставляють палиці в колеса. Ну що це за інвестор, який приходить на підприємство о 5 годині ранку? Та ще й з незрозумілими людьми, в балаклавах, які побили наших охоронців, виламали двері, понищили замки, завантажили інформацію із серверів та забрали папки з документами.

-​ Стривайте, Ваші опоненти не раз заявляли у ЗМІ, що не володіють інформацією про роботу підприємства, зокрема, бухгалтерію – це не так?

-​ Все вони прекрасно знають і все мають. Вони ж завантажили всю інформацію із серверів. Після того випадку ми написали заяву в міліцію, щоб забрали сервери і зробили експертизу, чи їх ламали. Відповіді немає до цього часу. Ми написали заяву, що просимо віддати техніку, протилежна сторона написала аналогічну заяву, щоб фактично унеможливити повернення серверів і цілком зрозуміло чому: бо вони зламані, інформацію завантажили. Ми ж знаємо, що нашим орендарям розсилають листи про те, щоб плату віддавали не нам, а Смансу і Рожуку, дольовикам пишуть, що вони не отримають квартири, у Тернопільводоканал до пана Кузьми пишуть, щоб відключили водопостачання через те, що можуть виникнути борги. Але невже ж вони такі керівники і не знають, що сьогодні все подається після оплати наперед, якщо ми не даємо гроші за майбутній місяць – нам і так все відключать, для чого ця брехня? Те ж саме з електроенергією: написали листа, нам світло відключили, я приїхав до начальника – питаю на підставі чого відключили? Він уточнив і бухгалтерія підтвердила, що ми аванс дали – комедія! І так кожного дня, розумієте? «Тітушків» на об’єкти привозять, у понеділок був випадок – приїхали нетверезі особи, їх переодягли у форму «Домобудівника», кажуть, ми йдемо мурувати. Як так мурувати? Не мають ні медкомісії, ні допуску до висотних робіт, як ненароком щось станеться – хто буде відповідати? Словом, все роблять, щоб перешкодити роботі.

-​ Ваші опоненти сьогодні заявляють про «більшість», яка за ними стоїть, що можете на це відповісти?

-​ Корпоративні, права якими прикривається так званий інвестор, а також колишній директор, придумані ними на основі договорів дарування та інших подібних схем, за якими власники корпоративних прав нібито безкоштовно надали їм свої права учасника товариства. Проте договори дарування передбачають безоплатну передачу майна обдарованому, тоді як насправді, по цих договорах, дарувальники отримували кошти, що свідчить про фактичний продаж цих прав, а продаж може відбуватися лише за згодою всіх учасників товариства, якщо вони самі відмовились ці права викупляти. Зрозуміло що ніхто не пропонував частку до викупу, оскільки в такому разі, удаваний інвестор не отримав би значної частки у товаристві, не говорячи вже про контрольну. Таким чином, група зацікавлених осіб намагалась отримати контроль над здоровим, прибутковим підприємством і його активами.

-​ Яке бачите розв’язання конфлікту, чи буде «мирова» з інвесторами?

-​ Я хотів би наголосити, що якогось корпоративного конфлікту, який нам сьогодні малюють – немає, немає спору двох осіб, немає боротьби за владу – я за це крісло не тримаюся, воно таких нервів не варте, повірте. А ці люди просто «граються» паперами. Виконавчим директором поставили пані Іваноньків, а вона ж свою частку продала, отримала кошти і от тільки 9 липня написала заяву на відкликання, а коштів не віддала. Цей інвестор, Айвар Сманс, також персона цікава. Ми запитали у нього, що він планує на підприємстві зробити – він каже: ще не знаю. Питаємо: скільки маєте грошей вкладати, каже - це не його компетенція. Ми й почали дізнаватися, що це за людина. В інтернеті знайшли інформацію, про те, що проти Сманса було, здається, чотири кримінальні справи. Він розповідав, що у селі Глибочок має підприємство «Балтія», ми перетелефонували – ніхто такого навіть не чув. На телебаченні він розповідав, що на Західній Україні має багато підприємств, які виплачують високі зарплати, ми й просили – назвіть кілька, а він каже: ні я тут ще нічого не маю. Тобто у ЗМІ він брехав. То як така людина може бути інвестором? Учасники товариства і його колектив, які зазнали горя за часу директорства Рожука, знають ціну його "інвестиціям". Тому природно захищаються від захоплення усіма законними способами, в тому числі і в суді.

Інвестори «Домобудівника» не розповідають громадськості усю правду (фото) - фото 1
Інвестори «Домобудівника» не розповідають правду
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
19 серпня у Преображенському соборі м. Кременця, якраз на храмове свято, богослужіння прикрасило вражаюче панікадило. Вага його сягає 1 тонни, вартість становить 300 тисяч гривень. Панікадило підкреслило архітектурні особливості храму і не лишило байдужим жодного вірянина. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила Людмила Свідинська.
Суспільство
21 серпня, близько 11 години ранку, на об’їзній дорозі водій, якому була потрібна допомога, спробував зупинити патрульний автомобіль, що проїжджав поряд, однак його жести проігнорували. На сторінці спільноти у Фейсбуці про цю подію повідомив очевидець Ivan Jak: "Сталось незначне ДТП... Водій намагався зупинити патрульну машину (із увімкненим синім проблисковим маячком) - державний номерний знак: 0760. Спочатку службовий автомобіль пригальмовує, але потім й...
Суспільство
Черги до магазинів із секонд-хендом починають формувати з самого ранку. Про це йдеться в матеріалі ПроТе. Подруга вміє спровокувати на роздуми. Надсилає мені це фото і пише: «Нова секта. Черга на секонд». Цікавлюся, чому у неї такі асоціації. – Подумала, що то якісь збори, – пояснює. – Люди між собою шепотілися, наче молились. Цю чергу дівчина сфотографувала у понеділок на вулиці Київській, приблизно о 8. 45 ранку. – Думаю, це перекупники, – додає. – Вони...
Суспільство
В рамках святкування Дня Незалежності України та Дня міста, 26 серпня у Тернополі на Театральному майдані відбудеться "Танцювальний фестиваль 2.0", під час якого виступатимуть найкращі місцеві хореографічні школи і колективи різних напрямків та стилів. Початок заходу о 15:00 год. У програмі фестивалю: парад танцювальних колективів центральною частиною міста, представлення кожного колективу на сцені, показові виступи, майстер-класи для відвідувачів заходу...
Політична новина
«Потенційний кандидат у президенти України, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко нічого собою не представляє як політик, і не здатний що-небудь змінити в країні», - заявив голова української партії «Правий сектор» Андрій Тарасенко в ефірі YouTube-каналу «Guildhall» https://www.politnavigator.net/pravoseki-unizili-ehks-ministra-oborony-ukrainy.html Крім того, за словами Тарасенка, діяльність Гриценко на посаді міністра оборони обмежувалася лише замовленням...
Пригоди
20 серпня о 14:15 у селищі Козлів Козівського району на території приватного домогосподарства під час проведення земляних робіт виявлено мінометну міну часів Другої світової війни.    Небезпечну знахідку передано фахівцям групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління для подальшого знешкодження у безпечному місці шляхом контрольованого підриву
Суспільство
Жінка років 70-ти з двома господарськими сумками віднедавна оселилась на бульварі Данила Галицького. Тут вона днює і ночує, – про це написала читачка Ірина МедіаТОРа на Messenger. – Їсть на лавці, спить на лавці. Щоразу на іншій. Якось каже до мене: припильнуй мою сумку, я сходжу в туалет. І пішла на газон, – розповідає пані Ірина. Кажуть її вигнали з дому діти. По жінку приїжджали з «Карітасу», але вона відмовилась з ними їхати. Тож вже майже місяць, зран...
Суспільство
4 грудня 2017 року у Тернопільській міській дитячій поліклініці, що на Федьковича, 16, почала працювати електронна реєстратура. Єдина електронна інформаційна система обійшлася міському бюджету майже у 900 тис. гривень. Це мало позбавити установу довжелезних черг у коридорах і полегшити життя пацієнтам і лікарям. Однак до редакції сайту "0352.ua" звернулася наша читачка Ольга, яка обурена страшною невідповідністю у роботі поліклініки. "Електронна черга в ди...
Кримінал
Кримінальне провадження за вчинення крадіжки слідчі Теребовлянського відділу поліції розпочали щодо 36-річного жителя села Лозівка. Зловмисник обікрав сусіда. Потерпілий звернувся із заявою до правоохоронців про те, що з його автівки зникла магнітола. Машина стояла на подвір’ї незачинена і тим скористався невідомий крадій. Оперативними заходами поліцейські встановили, що до незаконного заволодіння майном причетний сусід потерпілого. У зловмисника вилучили...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!