Проект «Україна-Норвегія» – співпраця, успіх, перспектива

Нещодавно у Тернопільському національному економічному університеті відбувся триденний Перший науково-практичний симпозіум «Норвезько-Українське співробітництво: здобутки та перспективи у сфері освіти і досліджень».

Вересневий ранок, 15 вересня, у ТНЕУ став початком незабутнього дня – свята, наповненого щирими емоціями, цікавими зустрічами, маленькими відкриттями та плідною роботою. Незважаючи на осінню пору, сонце сяяло яскраво, а дружня атмосфера зігрівала професорсько-викладацький колектив та студентську спільноту вищого навчального закладу. Піднесений настрій вирував усюди, адже університетська родина вітала у стінах альма-матер почесного гостя – Військового Аташе Королівства Норвегія, капітана 2-го рангу Ханса Петтера Мідттуна з дружиною. Представник Посольства прибув до університету, щоб взяти участь у Першому науково-практичному симпозіумі «Норвезько-Українське співробітництво: здобутки та перспективи у сфері освіти і досліджень» та вручити дипломи випускникам Програми перепідготовки військовослужбовців Збройних Сил України, звільнених у запас, та членів їх сімей. Також у рамках реалізації проекту «Україна-Норвегія» до вищого навчального закладу завітали делегації університетів-учасників проекту.

Проект реалізується за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» та Королівським норвезьким Міністерством закордонних справ.

«Доброго дня, шановні гості! Радо вітаю Вас на гостинній щедрій Тернопільській землі! Ми пишаємося тим, що сьогодні у нашому університеті об’єдналися в одне сузір’я  представники найкращих університетів України», – сказав ректор ТНЕУ, доктор економічних наук, професор А.І. Крисоватий, вітаючи гостей.

Почесна делегація зібралася біля флагштоків, адже підняття прапорів Королівства Норвегії та України – це символ прагнення двох держав досягати нових вершин єднання духу та відданості рідній країні, хвилюючий порив до нових відкриттів.

Право внести Державні прапори Королівства Норвегії та України було надано студентам Центру підготовки офіцерів запасу ТНЕУ.

Для кожного українця та норвежця кольори прапора – це символи землі, на якій він народився і виріс, нескореності духу та героїчного минулого. Слова норвезького гімну та українського гімну переплітаються з багатовіковою історією двох великих держав, двох великих народів.  Тому перший рядок гімну Норвегії «Так, ми любимо цей край» є об’єднуючим для усіх нас, бо ми, українці, також усім серцем любимо свою землю, відстоюємо право на гідне майбутнє для своїх дітей.

Військовий Аташе Королівства Норвегія, капітан 2-го рангу Ханс Петтер Мідттун у своєму вітальному слові зазначив, що Україна сьогодні переживає складні часи, але ми усі повинні бути єдиними, мужніми, гуртуватися й не втрачати силу духу.

І Норвегію, і Україну об’єднують багатовікові прагнення до волі і незалежності. І норвезький, і український народ зберігає у серцях легендарні подвиги своїх героїв. Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам'ять героїв, які віддали своє життя за рідну країну.

Урочисто піднявши прапори двох держав, почесні гості посадили вічнозелене соснове дерево – символ мирного життя, символ продовження роду. «Сьогодні ми закладаємо Алею почесних гостей. Впевнений, що перше посаджене дерево стане символом дружби, тісної співпраці двох унікальних держав – Норвегії та України. Сподіваюся, що алея незабаром буде густо засадженою, адже попереду – нові яскраві події, зустрічі», – зазначив Андрій Ігорович.

Після посадки дерева ректор запросив делегацію у фойє головного корпусу ТНЕУ, де були розміщені виставка норвезького журналіста-фотографа Торгіма Халварі «Україна – не тільки війна»; виставка художніх творів норвезьких  авторів; виставка, присвячена норвезькому композитору Едварду Грігу. Також студенти організували флеш-моб «За що ми любимо Україну» та «За що ми любимо Норвегію», під час якого усі писали на листівках-сердечках, за що саме люблять обидві країни; флеш-моб «Вивчаємо гімн Норвегії»; конкурс плакатів «Норвегія очима студентів ТНЕУ» .

Більше десяти років Королівство Норвегія фінансує і супроводжує проект «Україна – Норвегія» з професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань і  членів їх родин та всіляко сприяє їх працевлаштуванню. За цей період проект став наймасштабнішим міжнародним проектом на теренах України. Його учасниками стали провідні університети нашої держави. Проект «Україна – Норвегія» реалізується і в Тернопільському національному економічному університеті.

Слухачі програми перепідготовки військовослужбовців Збройних Сил України, звільнених у запас, та членів їх сімей отримали дипломи випускників. Дипломи та свідоцтва вручили доктор економічних наук, професор Андрій Ігорович Крисоватий та Військовий Аташе Королівства Норвегія, капітан 2-го рангу Ханс Петтер Мідттун.

Проект «Україна-Норвегія» – співпраця, успіх, перспектива (фото) - фото 1

Випускників привітали Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» Володимир Рубцов та директор з розвитку проектів МФСА Яна Козаченко.

Норвежці, як і українці, – великі патріоти своєї землі, вони пишаються своїм героїчним минулим. Справжня історія Норвегії овіяна величавою славою, яка розпочалася в епоху вікінгів. Неперевершені воїни-скандинави були мужніми, відчайдушними і мудрими. Вони з легкістю йшли на ризик, сміялися смерті в обличчя, а тому відзначалися особливою стійкістю у боях. Про норвезького правителя Гарольда Суворого, ім’ям якого закінчується трьохсотрічна епоха вікінгів, сказано немало. До речі, саме у цьому році виповнилося 1000 років від дня його народження. І як приємно нам, українцям, що волею долі цей молодий вікінг набував бойовий досвід у війську князя Ярослава Мудрого, у Київській Русі. У життєвому літописі короля Норвегії Гаральда Сміливого зустрічаємо ще одну надзвичайно цікаву сторінку — історію романтичного лицарського кохання юного Гаральда до прекрасної княжни Єлизавети, доньки великого Ярослава Мудрого.

Проект «Україна-Норвегія» – співпраця, успіх, перспектива (фото) - фото 2

Кожна країна асоціюється з іменами видатних людей, котрі уславили рідну землю своїми талантами. Ім’я Едварда Гріга в усьому світі донині є синонімом поняття «норвезька музика».  Творчість цього композитора, піаніста, диригента і музич­ного діяча світового значення становить цілу епоху в розвитку норвезького мистецтва.

Друга половина дня розпочалася з відкриття Першого науково-практичного симпозіуму «Норвезько-Українське співробітництво: здобутки та перспективи у сфері освіти і досліджень».

Симпозіум став яскравим свідченням плідної співпраці Міністерства оборони Норвегії, Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії, Університету Нурладна, Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд соціальної адаптації», Тернопільського національного економічного університету та кращих вітчизняних університетів: Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного університету «Львівська політехніка», Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського,  Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, Івано-Франківського технічного університету нафти і газу, Університету економіки та права «КРОК», Вінницького національного технічного університету, Кіровоградську льотну академію Національного авіаційного університету, Донецького національного університету, Чорноморського державного університету ім. Петра Могили.

Тернопільський національний економічний університет завжди відкритий для цікавих суспільно необхідних освітніх проектів. Тому представники двох великих держав зібралися у вищому навчальному закладі для конструктивного діалогу.

Проект «Україна-Норвегія» – співпраця, успіх, перспектива (фото) - фото 3

Модератором наукової зустрічі став ректор ТНЕУ А.І. Крисоватий. Із вступною доповіддю про культурні та освітні досягнення України й Норвегії виступив директор Науково-дослідного інституту інноваційного розвитку та державотворення, доктор економічних наук, професор Олександр Володимирович Длугопольський.

Про реалізацію проекту «Україна-Норвегія» в Тернопільському національному економічному університеті розповіла директор Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій, доктор економічних наук, професор О.М. Десятнюк. «Ми прагнемо не лише продовжувати реалізацію проекту «Україна-Норвегія» у ТНЕУ, а й надалі розвиватимемо його за такими напрямами: індивідуальне навчання слухачів, що пройшли перший етап підвищення кваліфікації, шляхом консультування та супроводу їхньої практичної діяльності викладачами, які забезпечували навчальний процес; пошук можливостей початкового фінансування найцікавіших бізнес-планів, розроблених учасниками проекту; проведення додаткових бізнес-тренінгів промоутерами, які навчали на першому етапі (курсах підвищення кваліфікації) та залучення фахівців-практиків, топ-менеджерів; розширення переліку спеціальностей, за якими буде здійснюватися професійна перекваліфікація військовослужбовців; поглиблення співпраці із центром зайнятості, завдяки якому наші випускники можуть отримати  у ТНЕУ професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію», – зазначила Оксана Миронівна.

На важливості й актуальності проведення курсів підвищення кваліфікації військовослужбовців наголосила заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості Островська Олександра Зіновіївна: «Виходячи із пріоритетів регіонального соціально-економічного розвитку Тернопільщини, на даний час є затребуваними фахівці, які можуть здійснювати якісний аналіз і планування діяльності підприємств і організацій, вміють застосовувати сучасні комп'ютерно-інформаційні технології, приймати ефективні рішення у кризових ситуаціях й успішні генерувати бізнес-ідеї. Тернопільський обласний центр зайнятості радо співпрацюватиме з випускниками програми «Україна-Норвегія», адже навчання у рамках проекту сприяє підвищенню конкурентоспроможності військовослужбовців на вітчизняному ринку праці, їх працевлаштуванню, соціальній адаптації до цивільного життя».

Вдячність професорсько-викладацькому колективу за змістовні заняття, від імені усіх випускників програми перепідготовки, висловив військовослужбовець Коверський Олег Мар’янович. Також він розповів про створення при «Асоціації випускників ТНЕУ» Об'єднання випускників програми «Україна-Норвегія»: «Більшість із нас розпочали сімейний бізнес. Обмінюючись думками та напрацюваннями, ми зуміли реалізувати задумане. Зараз наша спільнота налічує 27 чоловік. У майбутньому ми плануємо створити Асоціацію випускників Українсько-Норвезького проекту й залучити до співпраці випускників усіх вищих навчальних закладів України – членів проекту».

Наступний етап Першого науково-практичного симпозіуму «Норвезько-Українське співробітництво: здобутки та перспективи у сфері освіти і досліджень» відбувся 16-17 вересня 2015 року на базі гірськолижного комплексу Буковель.

Представники усіх вищих навчальних закладів – учасників симпозіуму поділилися свої досягненнями й напрацюваннями у проекті «Україна-Норвегія», а також запропонували перспективні шляхи подальшої співпраці.

ТНЕУ Україна Норвегія міжнародна співпраця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
Минулої ночі вовки заполонили село Матвіївці, що в Шумському районі. Власник одного з господарств, який о сьомій ранку прийшов до кошари, виявив розкидані рештки семи овець. Правоохоронці й представники ветеринарної та єгерської служби, яких виклика пан Михайло, приїхали до години часу. Більшість загиблих тварин має тільки прокус на шиї. Розтин дозволив встановити, що крові всередині мертвої худоби немає. Також не виявлено слідів крові і на траві поряд із...
Суспільство
Підготовка до школи включає не лише наповнення учнівського рюкзака. Тернополяни, які відправляють своїх дітей в школу, повинні знати про свої так звані права. Адже благодійні внески, додаткові зошити, підручники та шкільна форма певного виробника – стануть зайвою тратою грошей. Детальніше про це пише life.pravda.com.ua. Благодійні внески Благодійність не може бути обов’язковою. Якщо ж батьки такі ініціативні у плані допомоги школі, то школа у свою чергу по...
Суспільство
Небайдужих краян закликають долучитись до Всеукраїнського маршу за права тварин.  Захід стартує тридцятого вересня на Театральній площі. Таким чином активісти хочуть привернути увагу громадян до проблеми захисту чотирилапих від людської жорстокості та знущань, – повідомляє topnews.in.ua. Розпочнеться зоозахисна подія о дванадцятій годині дня. Її ініціаторами є представники громадської організації «UAnimals». Акція не містить будь-якого політичного спрямува...
Суспільство
В тернопільському парку ім. Т. Шевченка завершуються роботи з реконструкції пішохідної алеї в межах острівця «Чайка» (ділянка від колонади до площі ім. С.Бандери). Напередодні підрядники здійснили тут демонтаж старого асфальтобетонного покриття, влаштували щебеневу основу доріжки, замінили бордюри та облаштували алею фігурними елементами мощення. Окрім того, працівники підрядної організації пофарбували перильні огорожі мосту, що веде на острівець «Чайка»,...
Суспільство
Цьогоріч заходи з відзначення 75-ої річниці проведення ІІІ Надзвичайного Великого Збору ОУН та 27-ої річниці Незалежності України відбудуться у селі Золота Слобода Козівського району. Зокрема, у рамках програми відбудеться освячення криївки на подвір'ї родини Чарківських і меморіального знаку на хуторі Фостяки. На хуторі Веснівка освятять хату,в якій завершив свою роботу Збір ОУН. У сільському клубі села Золота Слобода пройде наукова конференція. 24 серпня...
Суспільство
Близько 750 загальноосвітніх шкіл нараховують на Тернопільщині. Проте опорних навчальних закладів у регіоні – 29. Ці школи отримають найбільше фінансування. В управлінні освіти і науки ОДА повідомляють, що школи з невеликою кількістю учнів понижуватимуться в ступені. Що стосується закриття навчальних закладів, то відповідні рішення прийматимуть представники влади на місцях. "В умовах децентралізації може відбутися оптимізація навчальних закладів через дост...
Суспільство
Тернопільська область долучилася до підписання угод з Національною службою здоров’я під час «другої хвилі» контрактування закладів, які надають послуги первинної медичної допомоги. Відтак, уже з жовтня цього року 21 медичний заклад нашої області почне отримувати оплату за надання медичних послуг сімейними лікарями, терапевтами і педіатрами від Нацслужби здоров’я. До цього часу вони продовжуватимуть фінансуватися за субвенцією. Як пояснив начальник управл...
Кримінал
Побачивши службовий автомобіль, близько 5-ї ранку 20 серпня, велосипедист пришвидшився і намагався змінити напрям руху. Інспекторам здалося це підозрілим і вони зупинили його на вулиці Перля. Охоронці порядку провели поверхневу перевірку особи згідно зі ст. 34 Закону України “Про Національну поліцію”. Патрульні виявили у нього згорток із речовиною, схожою на марихуану та поліетиленовий пакетик з білою речовиною, ймовірно, метамфетаміном. Перевіривши бази д...
Спорт
Бронзову нагороду у Міжнародному круговому турнірі отримала наша землячка Ольга Бабій. Турнір AICF International Women Chess Tournament відбувся у Хайдарабаді, що в Індії. Про це повідомляють у спільноті "Українські шахи". Шахістка з Тернополя Ольга Бабій набрала 6,5 очків з 11 можливих. З таким хорошим результатом тернополянка отримала заслужену бронзову нагороду і посіла третє місце у турнірі. Ще одна представниця України - Ольга Пруднікова - на 8-му міс...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!