• Головна
  • У Тернополі - підроблений генплан. Що скаже поліція?
08:30, 14 грудня 2015 р.

У Тернополі - підроблений генплан. Що скаже поліція?

«Генеральний план міста порушують та фальшують», – неодноразово заявляли громадські активісти міста. Ми також писали, що в Тернополі, схоже, «гуляє» декілька генеральних планів, відмінних один від одного. Згідно з законом, такий документ може бути лише в одному примірнику. І він повинен бути незмінним упродовж п'яти років.

«Це все вигадки. Генеральний план один, і ми його дотримуємось», - таку позицію висловлюють у міській раді. Очевидно, що якась зі сторін бреше. І схоже, що забрехалась саме влада.

Три варіанти одного Генплану

Зовсім випадково громадські активісти, які захищають міську землю від дерибанів та незаконних забудов, отримали викопіювання на одну й ту ж ділянку з Генплану Тернополя. Викопіювання видані міською радою у 2012-2013 роках та завірені «мокрою печаткою». Тобто за логікою і згідно з законом, ці декілька викопіювань мали б бути однакові. Адже Генплан, нагадаємо, затверджений у 2010 році і досі офіційно не змінювався. Але...

– Викопіювання з Генплану стосуються вулиць Орлика та Юності, – каже громадський активіст Едуард Міляновський. – Уже декілька років частина мешканців тих вулиць «воює» проти будівництва багатоповерхівки на церковній землі. Є маса звернень, були суди. На одному із засідань суддя витребував у виконавчого комітету міськради копію частини містобудівної документації (Генерального плану) щодо вул. Орлика. Виконком надав відповідь 12.07.2013 року. Так ось, там, поряд із храмом, зображений будинок.

Проте у громади є ще одне викопіювання.

– Мешканці будинків на Юності брали містобудівні умови й обмеження на завершення будівництва багатоквартирного житлового будинку на Юності, – каже пан Едуард. – Є там і викопіювання з Генерального плану. Воно захопило й проблемну ділянку біля храму. Так от, у тому викопіюванні, зробленому у 2012 році, біля храму будинку немає. Тобто викопіювання, зроблені приблизно в один час і з одного документа, – різні. Це доводить факти шахрайства і підробки документів. Та найцікавіший інший момент: той Генеральний план, який "висить" на сайті міської ради як діючий, показує третій варіант ситуації на вул Орлика. Там ділянка храму взагалі розділена і позначена різними кольорами. Тобто, по суті, є три варіанти викопіювання з одного документа.

Підтвердженням фальшувань є й відповідь організації «Діпромісто», яка офіційно є розробником Генерального плану міста, міськрайонному суду. Там пояснили, що в Генеральному плані взагалі не передбачене відображення проектів конкретних будинків, як це є на Орлика.

– Згідно з тим "документом", який висить на сайті міської ради і який влада називає справжнім Генпланом, ділянка біля храму розділена на дві частини і позначена різними кольорами, – каже пан Міляновський. – Але згідно з законом, такого позначення на Генеральному плані взагалі не може бути. Бо ділянка цілісна, має один кадастровий номер і надавалась містом безоплатно для будівництва та обслуговування храму. Не можна змінювати призначення цілісної, не розділеної землі. Це як людина, яка міняє прізвище. Вона або Петров, або Іванов. Не може бути так, що тулуб людини – це Петров, а руки і ноги – Іванов.

Поліція, не спіть!

Порушення у Генплані та незаконність намірів внести нові зміни, якими "замітають" старі гріхи, активісти доводять у судах. Зараз триває декілька проваджень.

Громада ж, на жаль, не може бачити усіх фальшувань, бо ж затверджений Генплан – у "секретному" відділі, і ті копії, які нібито офіційні і є в публічному доступі, – різні.

Та схожі оборудки проводять не лише на вул. Орлика. У громадських активістів є копія Генплану, який у 2010 році пройшов громадське обговорення. Так ось, там і ділянка біля залізничного, яку забудували, і ділянка у парку Нацвідродження – зелені зони. У тій же версії, яку показує влада, вказано, що на них можна будувати.

В управлінні архітектури міської ради твердо стоять на своєму і наполягають, що Генплан один, а зміни містобудівного документа необхідні. Інформацію про те, що вони щось приховують чи підтасовують, чиновники називають некоректною.

– Паперовий варіант діючого Генплану, який перебуває у «секретному» відділі, і той, який розміщений на сайті міської ради, – ідентичні, – переконує Василь Бесага.

Та різні офіційні викопіюваня з одного документа, які ще й суперечать тому документу, що влада називає справжнім, доводять підробку Генерального плану, містобудівних документів, зловживання службовим становищем, завдання істотної шкоди історичній частині міста та екології. Просимо правоохоронців вважати нашу публікацію повідомленням про злочини. Наполягаємо провести перевірку наведених фактів та ухвалити рішення щодо кримінального провадження. Про результат перевірки та ухвалене рішення просимо повідомити редакцію.

Увага! Факти підробки Генерального плану Тернополя або ж підробки документів у міській раді. Зверніту увагу на ділянку біля храму на вул. Орлика. 1 – викопіювання з Генплану, яке видала міськрада. 2 – викопіювання з Генплану, яке витребував суд. 3 – нібито справжній Генплан із сайту міськради. Наголошуємо, що йдеться про один і той же незмінний Генплан, але докази свідчать, що документів щонайменше три!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...