• Головна
  • У Тернополі активісти зупинили забудову дитячого майданчика
14:30, 5 січня 2015 р.

У Тернополі активісти зупинили забудову дитячого майданчика

Громадські активісти під схвальні вигуки жителів прилеглого будинку демонтували каркас кіоску в центрі Тернополя.

Йдеться про двір житлового будинку за адресою Руська, 19 (навпроти будівлі обласного УМВС). Там прямо на клумбі підприємці встановили металевий каркас, заявивши, що у них є всі дозволи від міської ради спорудити тут кіоск. Тож чи не єдиний дитячий майданчик в історичній центральній частині міста ризикував перетворитися на черговий торговий павільйон.

Кіоск хотіли встановити прямо на клумбі

Мешканці будинку, подвір’я якого почали забудовувати, подали колективну заяву до Тернопільського міськвідділу міліції, скаржачись на незаконну забудову. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 статті 197-1 ККУ – самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику.

Однак обурені тим, що на очах у міліції підприємцям вдалося встановити на клумбах каркас, жителі вирішили не зупинятися. У понеділок, 22 грудня, громадські активісти самотужки демонтували металевий каркас споруди, зрізавши його болгаркою.

– Це рекреаційна зона, ми обіцяємо, що недопустимо, щоб вона була забудована, – пообіцяв представник ГО «Ідея нації» Олексій Станько.

Відповідальності за самовільне знесення громадські активісти не бояться, адже можуть довести, що забудова є незаконною.

Підприємці стверджують, що міська рада будівництво дозволила

Власники забудови, що з’явилися під час демонтажу, діями молодих людей у масках обурені. Вона стверджують, що мають усі дозволи міської ради встановити тут кіоск, демонструючи документи.

Річ у тім, що раніше на проїжджій частині біля двору розташовувався кіоск, у якому продавали шаурму. Договір оренди земельної ділянки скінчився ще у 2013 році, стверджують активісти. А нині його поновили - ділянка якимось чином не лише збільшилась, а й перемістилася на кілька метрів – углиб двору.

– Ще у 2006 році неподалік було встановлено кіоск, однак договір оренди земельної ділянки для нього закінчився ще у квітні 2013 року. Міська рада поновила оренду. Однак такого поняття, як «поновлення» договору, в земельному законодавстві не існує. Рішення міської ради ж було з чітким формулюванням:  «поновити договір оренди», – пояснює голова тернопільського підрозділу антикорупційного комітету Майдану Юрій Гуменюк. – Договір могли лише продовжити, але у тому випадку, якщо б орендар безперервно сплачував оренду в міський бюджет. Цього ж не відбувалося, бачимо порушення закону.

– Жодна зі сторін не заявила про продовження договору оренди за два місяці до його закінчення. Таким чином, коли договір закінчився, земельна ділянка, згідно з законодавством, вважається вільною. Для того, щоб здати її в оренду, потрібно було виставити її на аукціон, хто б запропонував більшу плату, той став би орендарем. Зараз маємо внесення неправдивих даних в офіційний документ, за що передбачена кримінальна відповідальність, громаду вводять в оману, - додає юрист Олена Степанова.

У документах - повна плутанина

Правозахисники розповіли, що у документах міської ради якимось чином ще й змінено адресу павільйону – вказана вулиця Валова, а підприємці будують на Руській. Крім того, у рішенні сесії вказано, що ділянка видається для реконструкції павільйону, а його вже півтора року не існує, пише Номер один. Не обґрунтовано, і чому площа кіоску збільшилася приблизно у 2,5 раза. Земельна ділянка, на якій намагаються спорудити павільйон, не була вилучена із прибудинкової території.

Начальник управління містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської мерії Василь Бесага прокоментував:

– Підприємець виконав будівельно-монтажні роботи. Колись тут стояв кіоск із шаурмою. Людина просила продовжити договір, його продовжили, але на старому місці. Чому він опинився у дворі, будемо розбиратися.

Орендарі ж стверджують, що документи міська рада видала саме на ділянку в дворі й дозволила розширити площу, а на всіх документах є підписи відповідних чиновників.

Чітко відповісти на запитання активістів Василь Бесага не зміг, направивши їх у відділ земельних ресурсів.

– Про забудову доповіли меру, він дав вказівку демонтувати, це власне зараз і робиться, але силами активістів. Адже встановлення конструкції – незаконне, – пояснив начальник муніципальної поліції Тернополя Сергій Волков.

Активісти обурюються через незаконні забудови у місті і заявляють, що самотужки розбиратимуться з такими об’єктами.

– Ця історія - лише маленький фрагмент того, що коїться в Тернополі. Зараз почалося масове займання газонів малими архітектурними формами і забудовами. Це принесе велику шкоду екологічному стану міста й обмежує життєву площу тернополян. Цьому треба поставити край, - підсумував голова громадської ради ТМР з питань екології та житлово-комунального господарства Олександр Філь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #забудова дитячого майданчика
Останні новини
Оголошення
live comments feed...