• Головна
  • Як тернополянам не потрапити на «гачок» псевдоволонтерів?
12:30, 26 лютого 2015 р.

Як тернополянам не потрапити на «гачок» псевдоволонтерів?

Про те, як не потрапити на "благодійних шахраїв" та з'ясувати на що волонтери від благодійних фондів чи організацій просять гроші, розповіли представники благодійного фонду "Фонд добрих людей".

- Від того, що є шахраї, які прикриваються волонтерами від благодійних фондів - ніде не дінешся, - каже директор з розвитку благодійного фонду "Фонд добрих людей" Ігор Костюк. - У Тернополі порівняно з Україною в загальному - проблема не настільки велика. 

За словами представників "Фонду добрих людей", у волонтерів потрібно запитувати на що вони збирають кошти. Просити контакти до тих людей, для яких просять допомогу. 

-   Якщо волонтер без всякого дає вам номер, наприклад, до бійця Василя і ще якісь контакти, то це вже ознака того, що зібрані у скриньку кошти підуть саме цьому бійцю, - каже пан Костюк. - А якщо волонтер починає вас переконувати, що краще людину зараз не турбувати, телефон виключений, то це явно шахрай. 

Загалом, як пояснює Ігор Костюк, скриньки, у які люди кидають гроші на вулицях, розраховані лише для того, щоб проінформувати людей про проблему та на тих, хто може допомогти декількома гривнями, пише 20хвилин. А якщо є бажання та можливість допомогти великою сумою грошей, то це краще робити через банк і особисто на рахунок людини, якій потрібна допомога. 

- Щоб не потрапити на шахраїв ще потрібно придивлятись до того у що одягнута людина, яка стоїть зі скринькою та до самої скриньки, - каже  керівник тернопільського відділення благодійного фонду Павло Бойко. - Цих людей потрібно перевіряти, адже зараз дуже модно стояти на вулиці зі скринькою. 

Картонна скринька це перша підозра того, що людина вийшла з дому і вирішила заробити, пояснює Павло Бойко. Перевіряти потрібно і документи. 

- Коли відкриваємо папку волонтера, там повинна бути документи про реєстрацію організації і підтвердження того, що вони можуть збирати кошти, - продовжує чоловік. - А це - реєстрація фонду, договір між фондом і людиною, яка просить допомоги. Також договір самого волонтера з фондом. Всі документи мають бути затверджені мокрими печатками. Окрім того мають бути дозволи від міської ради на збір коштів та квартальні звіти. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #псевдоволонтери
Оголошення
live comments feed...