• Головна
  • В тернопільських магазинах відмовляються давати гарантію на взуття?
15:00, 31 травня 2015 р.

В тернопільських магазинах відмовляються давати гарантію на взуття?

Якщо продавець не дає гарантійного талону на взуття, треба звертатися в суд. Поки діє мораторій Кабміну на перевірки, Інспекція у справах захисту прав споживача не може вплинути на недобросовісних продавців навіть у випадку скарги споживача

Останнім часом трапляються випадки, коли тернополянам не дають гарантії на взуття, якщо вони купують останню пару якоїсь моделі. Мовляв, замість гарантії підприємці надають знижку.

- Нещодавно я купувала мокасини для доньки у „Євроринку”, - розповідає 20хвилин тернополянка Ірина Чубата. - Знайшла модель, яка мене влаштовувала і за кольором, і за якістю, і за ціною. Зацікавила мене і знижка. Але коли дійшло до розрахунку, продавець відмовилася надавати товарний чек і гарантію на це взуття. Мовляв, це остання пара, яку продають зі знижкою, а на останню пару гарантію не дають. Коли я запитала, чи взуття має дефект, продавець відповіла, що воно якісне. Тому цієї відмови я не розуміла. Продавець наполягала на своєму і радила поцікавитись цим у законах України. А наостанок додала, що якщо мене щось не влаштовує, то можу мокасини не купувати. Але я не хотіла відмовлятися від покупки, адже мене все у цій моделі влаштовувало.

Жінку бентежило те, чому на взуття, яке не має дефектів, продавець не дає гарантії.

- Хто мені відшкодує збитки, якщо з взуттям щось трапиться? - обурюється тернополянка. - Я знаю, що не дають гарантію, якщо взуття має якийсь недолік, а тут же такого немає. Крім того, я переглянула в Інтернеті закони, де йдеться про гарантію на покупку, і не знайшла інформації про те. що на останню пару документ не дають.

У магазині ситуацію пояснили некомпетентністю продавця.

- Ми не можемо не виконувати закон, - зазначила власниця магазину Галина Теличко. – Ми виписуємо чек, там є число купівлі. Окремого талончика ми не видаємо, гарантійний термін починається автоматично з дня придбання покупки. Якщо щось трапляється із взуттям, наші клієнти приходять до нас, і ми на місці вирішуємо всі питання.

 

“Остання пара – це трюк

- Такого поняття, як остання пара, у Законі про захист прав споживачів немає, - зазначив головний спеціаліст Інспекції з питань захисту прав споживачів в області Богдан Михайлишин. – Немає різниці, скільки було тих пар взуття. Це, скажімо так, - трюки в магазинах. Звісно, це справа підприємця, за якою ціною продавати, але права споживача не можна порушувати. Навіть остання пара повинна мати коробку, тобто індивідуальну упаковку, з повною інформацією для споживача. Крім того, в коробці кожної пари взуття має бути вкладена інформація (рекомендації) щодо його експлуатації та догляду за ним – такі вимоги. І має бути гарантія. І це стосується усього якісного взуття, незалежно від того, остання це пара чи ні.

Тому якщо в магазині відмовляються давати гарантію на взуття, свої права тернополянка може захищати в суді.

- Якщо ще рік тому можна було прийти до нас в Інспекцію у справах захисту прав споживачів, написати заяву, і ми йшли з перевіркою і штрафували порушників, то зараз у нас є мораторій Кабміну і такі справи вирішують лише у судовому порядку, - каже Богдан Михайлишин. - Споживач може звернутися у суд з заявою, що йому не надали гарантії, чи з інших питань. Наприклад, хоче повернути кошти за неякісне взуття. Ми можемо лише проконсультувати споживача і порадити, куди звернутися. Наразі лише суд може зобов’язати підприємця видати споживачу гарантію.

 

Гарантія – на все якісне

Гарантію повинні надавати у магазинах на всі пари якісного взуття.

  • Це так, як і з холодильником. Останній чи не останній – гарантія на нього є. Чи як із хлібом: навіть купуючи останній буханець, нам важливо бачити супровідний документ, що цей хліб свіжий і якісний. Так само і з останньою парою взуття, - каже пан Михайлишин. - Якщо це не браковане взуття, то, не надавши гарантії, підприємець недбало ставиться до покупця і своєї діяльності. Не давати гарантію лише через те, що це остання пара, – абсурд, і споживач у цьому питанні чітко захищений законом. Продавець зобов’язаний видати якщо не власне гарантійний талон, то у квитанції зазначити, яке взуття купили, і вказати гарантійний термін.

Адже гарантія на взуття не поширюється лише у таких випадках: якщо не дотримано умов експлуатації та зберігання; якщо неправильно підібраний розмір взуття за повнотою, якщо нестандартна форма стопи або розмір ноги; якщо придбали уцінене взуття у зв’язку з частковою втратою якості або з очевидними дефектами, на які продавець вказав покупцю при купівлі. А також на змінні деталі (устілки, шнурки, набійки); на дрібні дефекти, що виникли в процесі експлуатації, але не змінили функціонального призначення взуття (усуваються продавцем протягом гарантійного терміну шляхом ремонту).

ДОВІДКА

Гарантійний термін на будь-яке повсякденне взуття становить 30 днів, на модельне – 50-65-80 днів залежно від матеріалу, на спортивне – 60 днів, яке рахують з дня продажу чи з дня початку відповідного сезону, якщо взуття придбане в несезонний час. Так, зимовий сезон триває з 15 листопада до 15 березня, літній – з 15 травня до 15 вересня, весняно-осінній – з 15 березня до 15 травня і з 15 вересня до 15 листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #магазин #гарантія на взуття
Останні новини
ТОП новини
"Потужний снігопад суне в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -8 градусів, дощ і гроза?
"Шалене похолодання суне в ці області, прогноз приголомшив навіть синоптиків": куди пре мороз у -7 градусів, дощ і снігопад?
"Лютий холод іде в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -6 градусів, дощ і снігопад?
"Майже не має природних ворогів": фотопастка зафіксувала у заповіднику на Тернопільщині кумедного звіра (ФОТОФАКТ)
Оголошення
live comments feed...