• Головна
  • Ігор Вардинець розповів про конфлікт з головним реформатором медицини Тернопілля
11:25, 6 грудня 2011 р.

Ігор Вардинець розповів про конфлікт з головним реформатором медицини Тернопілля

Головний лікар Тернопільської ЦРЛ Ігор Вардинець розповів, чому у нього не складаються стосунки з головним реформатором медичної галузі в області, ректором ТДМУ ім. І. Горбачевсього Леонідом Ковальчуком.

Приводом до одкровень став виступ ректора на засіданні робочої групи регіонального комітету з економічних реформ, - повідомляє Номер Один. - Леонід Якимович розкритикував роботу медичної галузі та медичних закладів в цілому. На його думку, кошти у лікарнях використовуються неефективно.

- Пацієнти не люблять медиків, - каже ректор університету, – тому що поряд з хворим немає лікаря. Особливо це стосується сільської місцевості. А якщо він є, у медика немає достатньої матеріальної бази для лікування. Хворий не може викликати швидку, а лікарі не мають можливості приїхати вчасно. Коли пацієнт потрапляє  стаціонар, він усе повинен придбати за власні кошти. І, на жаль, він тратить гроші не тільки на це. При обстеженнях пацієнт потрапляє у великі черги.  Зараз всі кошти ідуть на стаціонари. Було б добре, якби це спрацьовувало ефективно. Сьогодні 84% іде на стаціонар, 16% - на первинну ланку. Натомість мінімум на 40% стаціонар працює неефективно.

Для прикладу Леонід Ковальчук навів ситуацію у одній з лікарень, яка знаходиться у Тернополі. Назву закладу ректор не назвав, втім зауважив, що така схема є звичною для більшості районних лікарень. У закладі працює 17 хірургів. В рік проведено 794 операції, тобто 39 хірургічних втручань у рік на одного хірурга. Якщо медик виконує менше 200 операцій в рік, він втрачає кваліфікацію і його вважають небезпечним для пацієнта. З 17 хірургів цього закладу тільки один наближається до цього показника. Половина з 39 операцій, які припадають на кожного медика, амбулаторні, тобто нескладні: видалення рубців, фурункул тощо. Відтак стаціонар протягом року на 40% спрацював неефективно. Місту це вилилось у збиткових 40 млн. грн.

Наступного до слова голова ОДА Валентин Хоптян запросив Ігоря Вардинця. Зробив це губернатор з сарказмом, попросивши поділитися головного лікаря досвідом надання приміщень лікарні в оренду приватним структурам.

Та Ігор Вардинець теж за словом в кишеню не поліз. Він одразу ж заперечив голові ОДА щодо катастрофічного стану медичної галузі в області. Протягом року, на його думку, районними лікарнями зроблено чимало, а кошти отримані за оренду приміщення дозволили покращити матеріальний стан РЦЛ. За словами Ігоря Вардинця, губернатора дезінформують. І робить це ніхто інший, як Леонід Ковальчук. Він начебто не може пробачити головного лікаря за нереалізований проект університетської лікарні на базі районної лікарні.

Як стало відомо зі слів Ігоря Вардинця, авторитетні медики не могли розприділити права та обов’язки у новоствореній структурі, тому плани ректора щодо ЦРЛ потерпіли фіаско. Давня образа змушує медика підривати авторитет Ігоря Вардинця та районної лікарні в цілому. Що стало причиною заяви Ігор Степанович у присутності кількох десятків медиків області, невідомо. Можливо саме на його закладі ректор провів приклад неефективності роботи лікувальних закладів. Заяву головного лікаря Леонід Ковальчук сприйняв стримано. Після гострих висловлювань пана Вардинця Валентин Хоптян зм’якнув і зазначив, що жодного підтексту у свою репліку не вкладав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...