• Головна
  • З травня 12 800 тернополян звернулися за житловими субсидіями
14:00, 4 жовтня 2015 р.

З травня 12 800 тернополян звернулися за житловими субсидіями

Уже майже п’ять місяців управління соціальної політики працює в посиленому режимі. Усе через нову процедуру призначення субсидій. Спершу працівники структур притирались до нововведень, а як тільки налагодили роботу – на тобі – зміни. І якщо для громадян процедуру призначення субсидій нібито спростили, то спеціалістам, які їх призначають, навпаки – тільки побільшало роботи.

Загалом з травня 2015 року за призначенням житлових субсидій звернулися 12 800 тернополян. Понад 6 тис. жителів нашого міста отримали субсидії ще до квітня цього року. В результаті загалом опрацюванню підлягало понад 19 тис. справ. Наразі субсидії призначено 17 тис. тернополян, що становить 93% заявників, пише Номер один

- Це доволі хороший показник, оскільки в деяких містах він становить 50%, - каже начальник управління соціальної політики міськради Володимир Сулима. – За призначенням субсидії звернулося на 10 тис. більше сімей, ніж минулого року. Та з жовтня, після початку опалювального періоду, коли жителі нашого міста отримають перші платіжки, звернень буде ще більше.

Якщо з серпня процедуру подання заяви на призначення субсидій для громадян спрощено, то для працівників соцуправлінь тільки побільшало роботи. Раніше заявник сам визначав суму доходу. Зараз, згідно з доповненнями до порядку призначення субсидій, тернополяни можуть не вказувати цих даних у декларації. Їх спеціалісти отримують із фіскальної служби. Точніше, мали б отримувати…

- Нами були надіслані запити на отримання цих даних і 30% інформації виявилась некоректною, - каже Володимир Сулима. – Тобто у відповіді вказано, що заявник або не має доходів, або вони мінімальні. Хоча фактично громадянин працював і отримував заробітну плату. Ми неодноразово піднімали це питання, але проблема досі залишається невирішеною. Відповідно нам потрібно викликати цих громадян до себе і просити у них підтверджуючий документ – довідку з роботи про їхні доходи за 2014 рік. Поряд з тим, в усіх повідомленнях Мінсоцполітики та уряду вказано, що жодних додаткових документів заявнику подавати не потрібно.

Іншим чином вийти з цієї ситуації працівники не можуть. Відповідальність за призначення субсидії несуть саме вони. І якщо субсидію буде призначено безпідставно або ж з порушеннями, за це працівник може дорого поплатитися. До того ж, за словами Володимира Сулими, така бюрократична колізія значно уповільнює процедуру призначення субсидії, тому що управління змушене кілька разів звертатись у податкову та збирати додаткові документи.

- Ми проводили контрольну звірку, щоб з’ясувати причину відсутності у базі даних необхідної інформації. З’ясувалося, що інформація про доходи громадян у програмі відсутня через те, що підприємства не подали звітності, - каже начальник Тернопільської об’єднаної ДПІ Петро Якимчук.

Виходить наступне: громадянин працює, отримує заробітну плату, але у фіскальній службі його доходи не задекларовані. Йому можуть призначити субсидії, провівши відповідний розрахунок, а через деякий час підприємство, на якому працює заявник, подає звітність і у базі з’являється інформація про дохід громадянина. При цьому сума не відповідає тій, на основі якої проведено розрахунки.

Міський голова Тернополя Сергій Надал доволі емоційно відреагував на таку ситуацію і розпорядився, щоб управління соціального захисту проводило розрахунки на основі тих даних, які подає фіскальна служба на момент призначення субсидії.

- Виходить, уряд та міністр говорять одне, а на практиці маємо зовсім інше, - каже Сергій Надал. – Якщо урядовці задекларували процедуру і заявили, що жодних додаткових документів не потрібно, то ми й не вимагатимемо їх у тернополян.

До слова,  з 1 вересня в Україні зросли соціальні стандарти, а разом з тим -збільшилися доходи громадян – допомоги, соціальні виплати, заробітні плати. Однак це не позначиться на призначенні у цьому році субсидії, запевняє директор департаменту соціального захисту ТОДА Вадим Боярський. Адже при розрахунку субсидії до уваги беруться доходи за 2014 рік.

- Підвищення соціальних виплат буде враховано при розрахунку житлових субсидій на наступні 12 місяців, - каже керівник департаменту.

Нагадаємо, заяви на призначення житлових субсидій громадяни можуть надсилати поштою. Та у 90% випадках спеціалісти змушені викликати людей для надання додаткової інформації. Відтак соцуправління звертається до тернополян з проханням уважно заповнювати документацію або ж приходити в структури соцзахисту особисто.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Травень #12 800 тернополян #житлові субсидії
ТОП новини
"Масштабне скасування бронювання наближається, названо перелік захворювань для відстрочок": повістки, ТЦК, мобілізація
"Потужний снігопад суне в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -8 градусів, дощ і гроза?
"Тарифи на комунальні послуги у травні оприлюднено": чи приголомшать українців ціни на світло, газ та воду?
"Несамовитий дощ іде в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом": де буде мороз у -10 градусів, гроза і снігопад?
Оголошення
live comments feed...