• Головна
  • Тернополяни не зобов’язані міняти старі паспорти на біометричні
12:30, 5 серпня 2016 р.

Тернополяни не зобов’язані міняти старі паспорти на біометричні

Обов’язкової заміни звичних паспортів на нові ID-картки не буде. Тобто той, хто не захоче міняти свій паспорт-"книжечку", не змушений буде цього робити.

Про це журналісту 0352.ua розповіли в управління Державної міграційної служби у Тернопільській області.

-Тобто, грубо кажучи, якщо якась бабуся не захоче міняти звичний паспорт-книжечку, то вона цього не мусить робити, а може собі спокійно користуватися ним усе життя, - каже працівник служби. – Обов’язкової заміни документів, так само як і встановлення граничних термінів дії раніше виданих документів не передбачено. Орієнтовний термін, протягом якого міграційна служба зможе видати нові документи більшості громадян, - чотири роки. 
Що нового буде зазначено в ID-паспорті? По-перше, паспорти будуть містити так званий ідентифікаційний код. При цьому код буде нанесено на паспорт графічно та занесено до електронного чіпу. Вже не потрібно буде носити з собою довідку з податкової інспекції.

За згодою власника, до паспорта вноситимуть відцифровані відбитки пальців рук (наприклад, у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон). Втім, особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від отримання такого паспорта, оформляється паспорт, що не містить безконтактного електронного носія.

Інформація, яка протягом життя може змінюватися, буде занесена лише до електронного чіпу паспорта. Це, зокрема, місце проживання, дані про дітей та шлюб. Її можна змінити без необхідності виготовлення нового документа у підрозділі міграційної служби. Зчитати інформацію, яка записана на чіп, можна за допомогою навіть смартфона (окрім відбитків пальців рук).

На чіп паспорта буде записуватися електронний цифровий підпис, який дозволить у майбутньому використовувати різноманітні електронні сервіси, у тому числі отримувати адміністративні послуги, не виходячи з дому. 

Всі сеанси доступу будь-якого чиновника до персональних даних особи фіксуватимуться системою в автоматичному режимі й ці дані зберігатимуться. 
У перспективі кожен власник паспорта зможе безкоштовно отримати інформацію про те, хто, коли та на якій підставі переглядав дані про нього. 

Процедуру оформлення паспорта спростили: відтепер для його отримання підліткам не потрібно буде збирати довідки в ЖРЕПі і нести паспорти батьків, як було прийнято раніше. Все, що буде потрібно для отримання ID-карти, – свідоцтво про народження і особиста присутність.

Оформлення, видача та обмін паспорта здійснюються територіальним підрозділом Державної міграційної служби за місцем проживання особи. 

Як відомо, з першого жовтня ID-картки почнуть видавати всім громадянам, які досягли 14-річного віку. Особи, які будуть оформляти паспорт у віці 14-18 років, отримають документ зі строком дії на чотири роки. Після 18 років паспорт видаватиметься на 10 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#незобов’язанімінятистаріпаспортинабіометричні
ТОП новини
"Таких змін мобілізації водії не чекали, ухилянтів за кермом чекають не лише повістки": їх відправлять у ТЦК з 1 травня
"Потужна гроза пре в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом": куди суне мороз у -18 градусів, дощ і снігопад?
"Люте похолодання суне в ці області, прогноз приголомшив навіть синоптиків": де буде мороз у -17 градусів, дощ і снігопад?
"Мобілізація українців із інвалідністю з 1 травня, названо перелік захворювань": повістки, ТЦК і скасування відстрочки
Оголошення
live comments feed...