Національний заслужений академічний ансамбль танцю України імені Павла Вірського існує з 1937 року. Основною метою діяльності славетного колективу є вивчення, розвиток та збереження національних традицій, звичаїв та обрядів українського народу, відтворення на цій основі народних танців та створення хореографічних мініатюр і великих полотен із минулого та сучасного життя українців. За 75-річну історію колектив побував на всіх континентах планети.
Одного разу на гастролях у Парижі глядачі влаштували артистам настільки тривалі овації, що завісу довелося опускати і піднімати одинадцять разів! До речі, в Парижі колектив виступав тридцять разів. А у Сполучених Штатах виступали 11 разів, причому кожні гастролі тривали по три місяці. За роки існування ансамбль ім.Павла Вірського побував вже в 73 країнах, танцювали на найпрестижніших сценах, наприклад, Нью-Йоркської «Метрополітен-опера». Керівники держав, світові знаменитості - часті гості на концертах славетного українського колективу. На гастролях в Китаї великий реформатор Ден Сяопін запросив керівника ансамблю Мирослава Вантуха випити з ним чаю. Князь Монако Альберт навіть присилав за артистами літак, щоб вони встигли виступити на церемонії відкриття турніру з великого тенісу. Зал під відкритим небом, де проходило дійство, знаходиться на березі Середземного моря і керівника колективу трохи збентежило те , що гості сиділи за накритими столами - не дуже приємно виступати перед публікою, яка їсть. Вже під час першого танцю глядачі відклали виделки і ножі. Незабаром припинилося ходіння офіціантів. Завершили програму приголомшливим гопаком. Глядачі брали квіти зі столів і кидали їх під ноги артистам. В цей час до Мирослава Вантуха підійшов міністр культури Монако зі словами: «Вас просить підійти князь Альберт». «Ця пересичена публіка - мільйонери і мільярдери - стоячи аплодують тут другий раз, - сказав князь. - У перший раз це було десять років тому, коли виступав Лучано Паваротті ».
Сьогодні Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. Павла Вірського у розквіті творчих сил і під керівництвом Героя України, Народного артиста України, Народного артиста Росії, Лауреата Національної премії ім.Т.Г.Шевченка, професора, академіка Мирослава Вантуха активно працює над удосконаленням свого професійного рівня, поповнює репертуар новими творами, веде активне творче життя, пропагуючи українське хореографічне мистецтво як в Україні , так і за кордоном.