Скульптор Іван Мулярчук і волинський рушник його долі.
Іван Мулярчук зустрічає своє 85-ліття щедрим творчим доробком. За його плечима нелегкий життєвий шлях який стелиться волинським рушником з батьківського дому у селі Остріжець Рівненської області, де він народився 27 липня 1930 року в багатодітній родині Матвія і Анастасії Мулярчуків. Прямуючи життєвою дорогою Іван Мулярчук, упродовж 1960-1970 років, жив і навчався на Кубані. У далекому Кубанському краї він залишив про себе добру згадку - і в Краснодарі, де у 1965 (?) році дипломною скульптурною композицією «Рибак Азов’я» закінчив з відзнакою педагогічний інститут, і в інших містечках, де досі збереглися створені Іваном Мулярчуком монументи, зокрема залізобетонний меморіал воїнам-рибалкам у місті Тімрюк, споруджений 1969 року.
З 1970 року Іван Мулярчук живе і працює в Тернополі. Від того часу і до тепер він активно займається творчою і виставковою діяльністю. Ним створені в різних матеріалах десятки станкових та монументальних скульптур і скульптурних композицій. Ці роботи були неодноразово відзначені чисельними нагородами, які важко порахувати і укласти в перелік. Але найбільша нагорода – вдячні відгуки глядачів, шанувальників, які дивуються майстерності міцних рук автора, багатству і силі його уяви і тому незбагненному вмінню відтворення портретів, яким так професійно володіє скульптор. 
Для Івана Мулярчука Тернопіль став тим містом, де він вповні розкрив і зреалізував свій талант. Упродовж 1970-1990 років  скульптор створив портретну галерею своїх сучасників-тернополян, як у реалістичних зображеннях конкретних осіб («Двічі Герой соціалістичної праці Є.Долинюк», 1979; «Портрет слюсаря заводу «Ватра» В.Кустри», 1985; «Майстер спорту міжнародного класу А. Міхєєв», 1986), так і в символічно-узагальнених образах  («Будівельник», 1973; «Запасний гравець», 1983; «Робітнича юність» 1984). 
Зі здобуттям Україною незалежності стало особливо актуальним вшанування її славних синів та дочок, які своїм талантом, невтомною працею заслужили визнання не лише на батьківщині, але і за її межами. Іваном Мулярчуком створено низку меморіальних скульптур, що славлять українських велетів у Тернополі, багатьох містечках і селах області, приміром: меморіальна таблиця Йосипу Вітошинському і Василю Стефанику у м. Тернопіль, 1992; пам’ятник Василеві Сімовичу в с. Гадинківці Гусятинського району, 1992; пам’ятник Кирилу Студинському у його рідному селі Кип’ячка Тернопільського району, 1993 та багато інших.
У творчому доробку скульптора особливе місце займає шевченкіана. Пам’ятники Тарасу Шевченку, виконані Іваном Мулярчуком. прикрашають центральні вулиці сіл Вербовець, Мізюринці Лановецького району, сіл Яблунів і Кут-Товсте Гусятинського району, села Романівка Підволочиського району, сіл Стрільківці та Висічка Борщівського району, села Городище Зборівського і села Івачів Тернопільського районів та сільгосптехнікуму міста Зборів.
В останні десятиліття відродилася традиція встановлення придорожних скульптур. Іван Мулярчук створив кілька таких образів, виконаних, здебільшого, з акцентом на символічній фігурі Богородиці, яка неустанно молиться за український народ. Серед скульптур цієї групи  найбільш знаним є пам’ятник «Борцям за волю України», що 1992 року встановлений на пагорбі біля села Городище Козівського району. Іконографічний тип фігури Богородиці у благословляючому жесті дуже близький до славнозвісної Софійської Оранти. Монумент, що височить на тлі чистого неба, наче освячує пам’ять і вселяє надію на майбутнє.
До свого 85-річчя Іван Мулярчук готується в майстерні, де, по-молодечому натхненно, закінчує творити образ славного гетьмана Богдана Хмельницького. Ця скульптура запланована до експонування на ювілейній виставці Івана Мулярчука в Тернопільському обласному художньому музеї.
Наступний етап творчого шляху автор планує присвятити живопису, до якого має неабиякий хист. В майстерні сина ювіляра, тернопільського художника, Дмитра Мулярчука, можна побачити кілька ранніх живописних робіт батька. Дмитро з гордістю і пошаною говорить, що вважає їх зразками для колористичних пошуків у власній творчості.
Сподіваємося, що чергова виставка представлятиме живопис і графіку знаного скульптора Івана Мулярчука, чия творча доля постелилася у Тернопільському краї волинським рушником.