14 березня 13:30, 18:30у приміщенніТернопільського академічного українського драматичного театру імені Тараса ШевченкаЧернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянськоїпредставляєгучну театральну прем’єруза мотивами повісті Ольги Кобилянської«ЗЕМЛЯ»драма на дві дії«Нема прірви глибшої, ніж прірви в душі людини..» Ольга Кобилянська

В основі тексту – інсценізація Василя Василька (1946 р.) за повістю Ольги Кобилянської, адаптована Мирославом Гринишиним із залученням другої частини. Глядачі матимуть змогу побачити іншу «Землю» – історію Сави, людини, котра пішла на гріх заради землі. У виставі піднята не тільки тема влади землі над людиною, а насамперед, психологія людської душі. Не зважаючи на те, що трагедія братовбивства – реальний факт, драматургія розгортається через символічний та, до певної міри, містичний показ внутрішнього світу героїв, якими обгорнуті події.

Історія Сави – людини, яку перемогла земля, не втрачає актуальності й сьогодні, не зважаючи на те, що була написана сто літ тому. Скільки нам ще потрібно століть, щоб усвідомити, що людське життя і скалічені долі – це надто висока плата за землю… Легендарний твір, вражаюча вистава варті того, щоб це побачив кожен український глядач.

Режисер-постановник – засл. діяч мистецтв України Мирослав Гринишин
Художник-постановник – Андрій Романченко
Композитор, диригент – Володимир Шнайдер
Балетмейстер-постановник – Василь Гринюк
У виставі задіяний увесь акторський склад, балет та оркестр Чернівецького музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської.
У ролі Івоніки Федорчука – директор театру Юрій Марчак

«З найкращим твором, що презентує Буковину перед світом, мають працювати найкращі митці вітчизняної сцени, вирішили керівники театру і запросили в режисери-постановники вистави заслуженого діяча мистецтв України Мирослава Гринишина, а у сценографи — Андрія Романченка, вдячного учня свого великого вчителя Данила Лідера. «Це було почесно і дуже відповідально. Адже виводити «Землю» на чернівецьку сцену — те саме, що ставити «Кармен» у Севільї», — зауважили митці.

Усе у виставі було живе, народне, буковинське — від весільного вбрання, святкових і буденних головних жіночих уборів до сардаків і тайстр (тканих селянських торб через плече).