Держслужбовці підуть на пенсію пізніше

Оновлений Закону України “Про державну службу” збільшить пенсійний вік чоловіків-держслужбовців  до 62 років починаю­чи з 2013 року. До того ж встановлено граничний вік перебування на держслужбі: 62 роки для чоловіків і 60 років для жінок.

До досягнення цього віку право на пенсію за віком мають державні службовці-чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 60 років – які народилися по 31 грудня 1952 року; 60 років 6 місяців – які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року; 61 рік – які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року; 61 рік 6 місяців – які народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.

– Тобто якщо чоловік народився, наприклад, 2 січня 1954 року, то він має право вийти на пенсію в 61 рік, але при цьому отримувати пенсію за віком, яка нараховується по-іншому, ніж пенсія державного службовця, – пояснює заступник начальника управління - начальник відділу з призначення пенсій Пенсійного Фонду в м. Тернопіль Наталія Олійник. – Підвищено на 10 років стаж, необхідний для призначення пенсії державних службовців, тобто щоб мати право на виплату згідно з Законом України “Про державну службу” необхідно мати стаж для чоловіків не менше 35 років, для жінок – не менше 30 років.

Пенсія державним службовцям обчислюється  в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, у розмірі 80 відсотків  заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Однак якщо раніше за кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшувалась на один відсоток заробітку (але не більше 90 відсотків заробітної плати), то зараз така норма в законодавстві відсутня, - повідомляє Номер Один.

Максимальний розмір пенсії державного службовця не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. За раніше діючим законодавством пенсія державному службовцю виплачувалась незалежно від його заробітку, одержуваного після виходу на пенсію. Нині ж пенсіонеру, який продовжує працювати на посаді державного службовця, виплачується пенсія за віком, і лише після звільнення з такої посади – пенсія державного службовця.

Якщо держслужбовець має право на зниження пенсійного віку, йому буде призначено відповідну трудову пенсію з дня досягнення ним пільгового пенсійного віку, а пенсію держслужбовця – тільки після досягнення загальновстановленого пенсійного віку.  Ці норми поширюються тільки на осіб, яким  призначаються пенсії після 1 жовтня 2011 року.