Як-не-як, а там 60% дерев і кущів – унікальні для Тернополя, пояснює заступник начальника міського управління ЖКГ з питань благоустрою та екології Олег Соколовський.
– У парку є біля 40 видів дерев і кущів, які в Тернополі не зустрічаються, – каже пан Соколовський. – Це і висаджені раніше павловнії, і тюльпанові дерева, і платани... Тепер на схилах, біля фонтану “Сльози Гронського”, висаджуємо ялівець. Ми довго думали, що саме там висадити, адже старі дерева і кущі у цьому місці вже досягли вікової межі і ми їх прибрали.
Оскільки ґрунти там підсушені, а вітри – сильні, то підібрати нові рослини для схилу у парку було складно, продовжує посадовець.
– Зупинилися на виді ялівцю скельного Blue Arrow, а також ялівцю середнього Mint Julep, – каже пан Соколовський. – Вони не потребують особливого догляду і дуже витривалі.
А за підсумками оновлення парку Шевченка йому, як каже Олег Соколовський, збираються надати статус природно-заповідної території, пише 20хвилин
– Звернемося в обласну екологію, до облради, аби такий статус надали, – пояснює він. – Це дозволить краще берегти парк.
Водноча комунальники закликають тернополян не нищити насадження. Адже люди у нас часто скаржаться, що у різних частинах міста зрізають дерева, але водночас мовчать про те, що самі ж тернополяни нищать молоді насадження, як от павловнії на “Острівку закоханих” – їх пообламували майже одразу після того, як рослини висадили. Також у місті часто крадуть висаджені комунальниками дерева й кущі. Подейкують. Що так дехто собі прикрашає дачі.
Нагадаємо, як ми повідомляли 10 вересня 2015 року, відштовхуючись від власного розслідування, парк ім. Шевченка досі не має офіційного статусу парку. Офіційно це – земля “для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення” площею 16,3436 га.