Усі мікрорайони Тернополя залишаться без води

9-го та 10-го листопада у Тернополі не буде води. У цей час комунальне підприємство «Тернопільводоканал» проведе традиційне планове промивання водопровідних мереж. Комунальники просять тернополян завчасно запастися водою. А хто не встигне цього зробити, може скористатися колонками-качалками.

У зв’язку з плановим промиванням водопровідних мереж, буде припинено водопостачання Тернополя та навколишніх сіл від 00 год. 9 листопада. Поступове відновлення водопостачання центральної частини міста, а також мікрорайонів “Новий Світ” і “Старий парк” розпочнеться у понеділок з 20 год.

У помешканнях решти мікрорайонів міста вода поступово почне з’являтися вже від 6 год. 10 листопада, проте вона міститиме підвищену дозу хлору, а тому буде непридатною для вживання чи приготування їжі, пише Номер один

Повністю водопостачання Тернополя та навколишніх сіл буде відновлено від 24 год. вівторка. Відсутність води пов’язана з промиванням водопровідних мереж, метою якого є покращення якості питної води.

– Тернопіль – одне з тих міст, яке споживає виключно підземну воду. Одна з її особливостей – високий вміст заліза. Протягом певного періоду експлуатації водопровідних мереж і водопровідної системи осад заліза назбирується у резервуарах чистої води і в самих водопровідних трубах. Залізо окислюється і випадає у вигляді осаду. За півроку цей осад досягає певної критичної маси і, відповідно, починає вимиватися зі стінок водопровідної мережі й безпосередньо може потрапляти в помешкання наших споживачів. З метою недопущення локального погіршення якості води, ми проводимо промивання мереж. Щоб знову ж таки досягнути безпечного рівня концентрації цього осаду, а точніше - зняти його із внутрішніх стінок водопровідних труб і надалі гарантувати нормальне водопостачання в оселі наших споживачів, – розповідає директор КП “Тернопільводоканал” Володимир Кузьма.

- Під час промивання водопровідних мереж працівники підприємства також запланували цілий ряд ремонтних робіт на мережах та насосних станціях, виконання яких можливе тільки за умови повної зупинки насосних станцій та припинення водопостачання. Мова йде, зокрема, про заміну запірної арматури на водопровідній мережі, заміну пожежних гідрантів, виконання врізок у водопровідну мережу, а також ряд ремонтних робіт на водопровідно-насосних станціях, які неможливо провести під час наявності води у мережі, – каже Володимир Кузьма.

Традиційно промивання мереж відбувалося у два етапи. Відтак місто залишалося без води поетапно. Лише цього року сухими крани залишаться одразу у всіх мікрорайонах.

- Коли вода почне з’являтися в мережі, ми рекомендуємо не поспішати з її використанням, оскільки в ній буде наявний осад, а також підвищений вміст хлору, - каже пан Кузьма.

Більше того, комунальники не радять без потреби використовувати і в технічних цілях. Мовляв, краще зачекати, поки вона не досягне санітарних норм, адже вода з підвищеним вмістом осаду може спричинити поломку побутової техніки та забруднення фільтрів.