Де купити і як користуватися піротехнічними виробами: поради від тернопільської міліції

У новорічні та різдвяні свята збільшується попит на піротехнічну продукцію. аким товаром товарів у ці дні заповнені багато торгівельних прилавків. Святкування Нового року не обходиться без піротехніки. Але не менш актуальним є питання небезпеки, яку несе товар, що вибухає.

Найчастіше, на перший погляд невинні іграшки стають причиною справжньої трагедії. Справа в тому, що небезпеку, яку таїть у собі піротехніка, і яка обов'язково виникає при найменшому порушенні правил користування нею, підсилює легка доступність для населення, адже ціни на подібні вироби коливаються від декількох гривень до декількох сотень.

Уся піротехніка, що випускається в обіг, підлягає обов'язковій сертифікації, а місця її реалізації повинні бути відповідним чином оснащені. при цьому обов'яково повинні дотримуватися вимоги нормативних документів, затверджених у порядку, встановленому законодавством.

На ринку піротехнічних виробів існує багато підробок. Тому з метою профілактики незаконного обігу піротехнічних виробів, захисту громадян від травмування, співробітниками тернопільської міліції заздалегідь проводяться заходи щодо виявлення фактів незаконної торгівлі піротехнікою.

І проведені співробітниками тернопільської міліції перевірки  вже принесла свої плоди. Задокументовано 19 фактів порушень правил торгівлі та два факти неправомірного застосування піротехнічної продукції. правоохоронці вилучили майже чотириста кілограмів петард, салютів, феєрверків та іншої піротехнічної продукції. Понад 50 тисяч таких виробів правоохоронці вилучили. Здебільшого незаконну торгівлю вели на ринках обласного центру. Варто зазначити, що на Тернопіллі продаж ліцензованих побутових піротехнічних виробів дозволено 25 суб'єктам господарювання. У кожного, хто пропонує таку продукцію, обов'язково має бути паспорт на піротехнічний виріб. Особа, яка здійснює продаж вибухових речовин, повинна мати відповідний рівень освіти та кваліфікації. З інструкцією застосування треба ознайомлювати кожного покупця.

Будь-яка вибухова речовина не прощає легковажності, особливо та, що изької якості. Міліціонери застерігають, щоб до рук дітей та підлітків не потрапляли петарди, ракети, феєрверки та інші піротехнічні вироби низького гатунку. У Новорічну ніч правоохоронці слідкуватимуть, щоб вибухові предмети не летіли під ноги перехожим, їх не кидали у під'їздах будинків. Адже такі "жарти" можуть привести до біди.

Міліціонери постійно нагадують для жителів області правила поводження з піротехнікою. Придбавши такий товар, треба ознайомитися з інструкцією і суворо дотримувати її. Придбану піротехніку треба зберігати у сухих місцях, віддалених від нагрівальних приладів. Майданчик для феєрверка повинен бути розташований на відстані не менше 50 метрів від житлових будинків, над ним не повинно бути гілок дерев, ліній електропередач та інших перешкод. Не можна запускати феєрверки з балкона або вікна. підпалювати феєрверк краще з відстані витягнутої руки. Перед тим, як підпалити гніт, точно визначте звідки будуть вилітати палаючі елементи. Не нахиляйтеся над "вертушкою", що запускається і навіть жартома не спрмовуйте феєрверки у бік людей.

Стежте за тим, радять правоохоронці, щоб феєрверк був встановлений суворо вертикально й надійно зафіксований цеглою, камінням, землею або снігом, щоб під час роботи він не перекинувся.

Коли піротехніка відстріляє, не підходьте до неї відразу, тому що, можливо, спрацював ще не весь заряд.