Знайти покупця на Тернопільський радіозавод "Оріон" допоможе новий закон, вважають у Фонді держмайна.
Нові можливості продати місцевий завод з’являться завдяки закону про державну програму приватизації. Його Верховна Рада України прийняла в цілому 13 січня, однак до 31 січня він перебував на підписанні у президента.
Про це йшлось під час он-лайн прес-конференції на тему "ФДМУ-2011: успішні результати виконання Національного плану дій. На що Фонд робить ставки у 2012 році?" з головою Фонду держмайна Олександром Рябченком 31 січня.
- Стати учасником конференції вибороли право тільки п’ять регіональних відділень Фонду держмайна, - каже прес-секратар регіонального відділення Лариса Шумило. - Зокрема Харків, Донецьк, Львів, Дніпропетровськ і наш Тернопіль, який фактично чи не єдиний представляв менші міста.
У процесі прес-конференції, за словами пані Шумило, йшлось й про можливі перспективи Тернопільського заводу "Оріон". Адже у новому законі передбачені зміни у підходах щодо приватизації таких підприємств, як вищезгаданий місцевий завод. За інформацією регіонального відділення Фонду держмайна, державну частку тернопільського радіозаводу "Оріон" у 2011 році не продали. Вона становить 96 відсотків. Його продаж гальмують чинні програма приватизації і закон з питань приватизації. Адже вони обмежують кількість покупців.
- Діюча програма приватизації має норму про те, що для таких і подібних підприємств покупцем може бути промисловий інвестор, - пояснює начальник регіонального відділення Михайло Шкільняк. - Саме це й призводить до зменшення або й повної відсутності покупців, через що "Оріон" вкотре не продали.
Тож у Фонді держмайна сподіваються, що таку ситуацію змінить нова програма приватизації. Адже радіозавод "Оріон" має стратегічне значення для економіки і безпеки України і перебуває у відповідному переліку підприємств. А його приватизація забезпечить його збереження та подальший розвиток. -Із всіх проектів державної програми приватизації ми володіємо інформацією, що до таких підприємств, як "Оріон", будуть змінені підходи щодо приватизації, - продовжує пан Шкільняк. Втім, конкретніше зможемо говорити тільки згодом. Погодився з тим, що Тернопільський радіозавод потребує інвестора, й голова Фонду держмайна України Олександр Рябченко, кажуть у регіональному відділенні. Як зауважив він, ще п'ять років перебування радіозаводу в держвласності можуть призвести до втрати всього комплексу, знаного як в Україні, так і закордоном.
- Новий закон дозволить виставляти на продаж об’єкти навіть за найменшими цінами, - каже прес-секретар Лариса Шумило. - Однак продаж буде відбуватись під певні зобов’язання, наприклад, відновити виробництво. Втім, як каже вона, нижча ціна привабить більше покупців. А відтак охочих викупити державну частку може побільшати, повідомляє "20 хвилин".