Тернопіль: вища освіта потребує реформування

Новий законопроект про вищу освіту в Україні передбачає збільшення державних місць та зменшення навантаження для викладача. Проте, за словами спеціалістів, його потрібно ще доопрацювати та затвердити.

Круглий стіл на тему: "Разом за кращу освіту” відбувся 1 лютого. Обговорити новий законопроект зібралися освітяни міста та області. Вислухати нові пропозиції прийшли і студенти вищих навчальних закладів.

- Питання здобуття вищої освіти є для молодих людей нині одним із головних, - говорить координатор напряму "Суспільство знань” Лілія Гриневич. - Але не менш важливою є можливість реалізувати отримані знання на практиці.

Для кращого ознайомлення молоді із запропонованим законопроектом відкрили нову групу в соціальній мережі Facebook "Разом за кращу вищу освіту!”. Там кожен абітурієнт, студент чи освітянин може переглянути його та залишити свої відгуки, повідомляє 20 хвилин.

- Не менш важливою проблемою сьогодення є велика заполітизованість студентів, - говорить викладач технічного університету ім. І.Пулюя Олег Герман. - Освіта повинна перебувати осторонь від політики, адже це дві різні віхи держави.

Переваги нового законопроекту- Мінімізація втручання держави в роботу вищих навчальних закладів. Але ставши самостійними, виші повинні дотримуватися і певної відповідальності.

- Зменшення навантаження викладача від 900 до 600 годин. Це дозволить кожному викладачеві більше готуватися до кожного заняття.

- Левова частка розподілу державних коштів повинна припадати на гранти. Вони існують у двох видах - за високу успішність студента та соціальні гранти, так звані пільги при вступі та під час навчання.

- Тести є недоречними для абітурієнтів та студентів тим, що вони не містять в собі відкритих завдань. Що й обмежує можливість розвивати свою думку та знання.

-У багатьох країнах світу, за результатами соціологічних досліджень, найважливішою є кваліфікація вчителя, який подає свої документи на роботу.

- Прикро, що більше 25% випускників шкіл Тернопільщини мали дуже низькі результати під час проходження ЗНО.

- За новим законопроектом кількість держзамовлень для абітурієнтів збільшиться до 50%.

- Досі студент повинен був підтверджувати свій грант щорічно. Тепер його видаватимуть на весь період навчання.