Тернопільських юнаків, які ухилятимуться від строкової служби, розшукуватиме поліція

В обласному військовому комісаріаті нагадують, строкова військова служба – це обов’язок, а не пропозиція. Тим, хто досягнув призовного віку, але ще не може бути відправленим у військові частини, надаватимуть відстрочку до досягнення 20-річчя, у тому випадку, якщо вони не здобувають вищу освіту або не користуються правом на відстрочку за сімейними чи іншими, узгодженими обставинами, пояснюють у військкоматі.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник обласного військового комісара: «Військовим комісаріатом, наголошую, буде виплачено перед відправкою в збройні сили призовнику грошова допомога в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат. Це по-перше. По-друге, по факту звільнення і постановки на військовий облік у районному або міському військовому комісаріаті також виплачується матеріальна допомога в розмірі 2 заробітної плати, але не військовим комісаріатом, а відділами соцзабезу».

Якщо призовник працює, то за ним зберігається його робоче місце, посада, заробітну плату також йому виплачують. А щодо тих, хто не з’являється за викликом на призовні дільниці, то їх чекає відповідальність. Згідно зі змінами в законодавстві, за ухильниками пильнуватиме поліція, передає ІНТБ.

ОЛЕГ ДЕНИСЮК, заступник обласного військового комісара: «Покладено обов’язки розшуку, забезпечення доставки осіб на вимогу військових комісаріатів під час призиву чи здійснення мобілізації – ці обов’язки покладені на Національну поліцію. У разі, якщо за будь-яких обставин, повістка не надійшла, призовник зобов’язаний з’явитися до призовної дільниці у 10-денний термін. Сам, якщо повістка не надійшла, наголошую».

З нашої області на військову службу цьогорічного весняного призову очікують близько 360 строковиків.