Тернопіль потерпає від величезної кількості бродячих собак. Вони вештаються парками, скверами, поблизу житлових будинків та дитячих майданчиків як поодинці, так і цілими зграями. Кількість тварин, якої ніхто не контролює, видається, постійно зростає.
Деякі собачі зграї «окупували» двори. Розлігшись просто у дитячій пісочниці або ж при вході в під’їзд, такі собаки лякають як дітей, так і дорослих. Втім, є сміливці, які не тільки не бояться, а й наважуються погладити пса чи пригостити чимось смачненьким. Це роблять на свій страх і ризик, оскільки голодний собака агресивний і може вкусити навіть того, хто його годує, пише Нова Тернопільська газета
— Біля педагогічного університету багато собак часом бігають зграями і гавкають одні на одних. Іноді й на перехожих. Я була свідком, як тварина хотіла напасти на дівчину. Добре, що люди не дали цьому статися, — розповідає студентка Ірина.
— Я думаю, люди самі винні, що розвелося, — каже тернополянин Олексій. — Менше годувати треба було! А ще порозводять цуценят, а коли ті повиростають — викидають на вулицю. От і маємо тепер!
Не можна забувати про те, що як бродячі, так і домашні улюбленці можуть бути хворими на сказ. Сказ — хвороба, що може передаватися й людині внаслідок укусу чи подряпини, спричиненої хворою твариною. Сказ людини невиліковний, а щеплення допомагають лише йому запобігти. Як повідомляють лікарі-епідеміологи, на Тернопільщині загострилася ситуація з вакцинацією проти цієї хвороби. Оскільки вакцину проти сказу закуповували в Росії, її імпорт припинили, а щодо якості українського аналога є сумніви. Наразі залишається лише сподіватися, що чиновники виконають свої обіцянки і до кінця року вакцина проти сказу таки буде. А поки що хтось змушений купувати вакцину у Польщі. Ті ж, хто такої можливості не має, змушені покладатися на українську медицину.
Проблема бродячих собак у Тернополі залишається невирішеною, дарма, що говорили і писали про це багато. Тому, аби хоч якось убезпечити себе від безпритульних тварин, намагайтеся триматися від них подалі і дбайте про безпеку дітей. Адже яким би милим не був бродячий собака, він може стати джерелом небезпеки!
Якщо не вдалося вберегтися і пес таки вкусив, запам’ятайте: рану треба промити водою з милом (це вкрай важливо, тому що лужне мило пригнічує активність вірусу сказу), потім обробити якимсь дезінфікуючим препаратом і негайно звернутися до лікаря.
А власникам чотирилапих варто подбати про здоров’я домашніх улюбленців. Вчасно звертайтесь до лікаря та вакцинуйте! Не нехтуйте також дресируванням та вихованням тварин. Пам’ятайте: без належного виховання собака може стати некерованим!