Тернопільські депутати звертаються до сусідніх областей з вимогою зберегти екосистему Дністра

Тернопільська обласна рада прийняла звернення до обласних рад і обласних державних адміністрацій Івано-Франківської, Хмельницької та Чернівецької областей щодо тимчасової заборони промислового вилову риби на річці Дністер.

У фракції “Самопоміч”, яка за ініціативою громадських активістів Андрія Об’єщика (ГО «Скеля») та Дениса Милого стала ініціатором цього звернення, зазначають, що потреба у прийняття такого рішення настала у зв’язку з різким зменшенням рибних запасів у річці. Це зменшення спричинене побутовим браконьєрством, ненормованими скидами води ГЕС, промисловим забрудненням, потраплянням агрохімікатів у водні об’єкти, відсутністю системного зариблення аборигенними видами риб.

— Басейн річки Дністер знаходиться в межах Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Вінницької, Чернівецької та Одеської областей. Вітчизняні науковці та екологи вказують, що за останні 20 років кількість рибних запасів у Дністрі зменшилася у десятки разів.  У результаті цих негативних впливів, за останні роки спостерігається різке зменшення чисельності основних видів риб – судака, коропа, сома, ляща. При цьому близько 80% видового складу риб охороняється відповідно до різних нормативних актів, в тому числі міжнародних, а 16 видів занесені до Червоної книги України, — йдеться у зверненні.

Як зазначають ряд науковців, річка має певні проблеми із відтворенням водних біоресурсів. Долина Дністра у деяких місцях схожа на каньйон. Саме тому умови нересту та розвитку молоді для більшості видів риб далекі від оптимальних.

Згідно з прийнятим рішенням, промисловий вилов риби депутати Тернопільської облради пропонують заборонити у період з 2016 до 2018 року.