День Прапора, День Незалежності та День міста тернополяни святкуватимуть більше тижня. Заходи уже розпочались 19 серпня мистецьким духовним міжконфесійним форумом «Молитва за Україну». 22 серпня у Тернополі відбудеться відкритий чемпіонат з гандболу. А з 23 до 28 серпня тернополянам та гостям міста організатори пропонують чимало заходів на усі смаки та вподобання.
23 серпня о 13:00 на Театральному майдані планують відкрити пам’ятник Незалежності України, далі покласти квіти до пам’ятників та пам’ятних знаків Тарасу Шевченку, Ярославу Стецьку, Ярослави Стецько, В’ячеславу Чорноволу та Степану Бандері. О 14:30 в домі «Перемога» виступатиме український народний хор імені Івана Кобилянського. А в 15:00 в кінотеатрі імені Франка покажуть фільми про Тернопіль. Святкування 23 серпня закінчиться відкриттям фонтанів о 19:00 та урочистими зборами у Драмтеатрі.
- Щодо 24 числа, то всі спортивні ігри, дитячі забави, відбуватимуться на Театральному майдані, зараз узгоджується виставка автомобілів, це не ретро-автомобілі, а ті, які продаються у місті Тернополі, далі чемпіонат з аквабайку, це родзинка на Набережній ставу , вперше. Також всіх хотів би запросити в Український дім на першу виставку томайстирі Валентини Головань, — розповідає Олександр Смик, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради.
24 серпня о 15 годині у парку Шевченка буде майстер-клас з приготування українського борщу, далі урочистості продовжаться на Співочому полі, там відбудеться концерт «Боже, Україну бережи!» за участі гурту «Полюси», Уляни Воробей , народної артистки України Тетяни Горобець та народного артиста України Тараса Петриненка.
У суботу, 25 серпня, о 6 ранку стартуватиме фестиваль з повітроплавання. На Театральному майдані о 14 годині концерт та дефіле оркестрів Західної України. О 19:00 урочисто відкриють Міжнародний чемпіонат з водно-моторного спорту на набережній тернопільського ставу, спеціальний гість — гурт «Скрябін». 25 серпня у Тернополі планують провести лазерно-проекційне шоу.
26 серпня свято Тернопільського замку. На Співочому полі відбудеться свято народного танцю за участі хореографічних колективів регіонального фестивалю «Червона калина». Спеціальний гість — танцювальний колектив Томаша Міха, центру культури міста Хожув /Польща/. О 18.30 на набережній ставу відкриють Алею Чемпіонів.
27 серпня — робочий день, але цей день має здатність завершуватись і от о 17 годині запрошуємо до пам»ятника Франка, де відбудуться літературні читання та староміщанські фантазії — дійства по відкритті вулиці Валової, от тут ми побачимо Театр на ходулях, буде вернісаж малих скуптур, які люди вже бачили за кордоном, за кордоном це вже практика, а в нас їх ще не було, — розповідає Олександр Смик.
28 серпня святкування розпочнеться урочистою літургією в храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Біля Катедри погасять марку Йосифа Сліпого. Серед інших заходів на Співочому полі відбуватиметься святковий концерт «Пісня єднає народи». Спеціальні гості — Вахтанг Кікабідзе та Степан Гіга.