Тернопільські матусі скаржаться на відсутність вакцин у дитячих поліклініках

Кажуть, що це створює проблеми, адже не вакцинованих діток не схочуть приймати у садки.

Яка ж ситуація із вакцинами – вистачає їх чи ні, та чи можуть взяти у садок діток без щеплень, «20 хвилин» поцікавилась в обласній санепідстанції. Як розповідають тут, із забезпеченням деякими вакцинами в області і справді виникали проблеми. Деякі з них довезли на Тернопілля нещодавно.

- На днях область доотримала деякі з вакцин, - розповідає виконувач обов’язків завідувача епідеміологічним відділом Тернопільської обласної санітарно-епідеміологічної станції Іван Йолко. – Відтак ситуація покращилась.

 Зокрема, на днях довезли «Інфанрікс». Це, за словами пана Йолко, комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюка. Нею щеплюють дітей до року і тепер область ним забезпечена на 57,5%. Ще однією із комплексних вакцин є «Пентаксим». Ним Тернопільщина забезпечена на 50,4 %.

- У меншому обсязі є вакцини від дифтерії, - продовжує пан Йолко. – Маємо 40,1%. Ще менше вакцини для щеплень від дифтерії дорослих, точніше дітей у віці 14-18 років, тільки 18%.

Майже на половину за словами пана Йолко, область забезпечена вакциною КПК – від кору, паротиту, краснухи. У відсотках це – 46,6%. Ще менше вакцини від поліомієліту – ОПВ – 33%. Схожа ситуація із вакциною проти гепатиту.

- Довезли нещодавно нам і вакцину проти гепатиту Б, - продовжує Іван Йолко. - І на сьогодні маємо 27,7 %.

Найбільше область за словами фахівця, забезпечена вакциною для профілактики туберкульозу – нею край забезпечений на 133,9%. Ситуацію із наявністю інших вакцин виправлять, можливо, до кінця цього року. За словами пана Йолко, у такий термін це пообіцяло зробити Міністерство охорони здоров’я.

- А ось чи приймати дітей без котрогось із щеплень у дитсадок, вирішує спеціальна комісія, - каже Іван Йолко. –. Такі щеплення, як от від кору, краснухи, дифтерії, коклюша, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов’язковими. Однак буває й таке, що котрогось із щеплень дитини зумисно не роблять, бо є протипокази.