Цьогоріч 20 слухачів Тернопільського обласного комунального територіального відділення МАН брали участь у Всеукраїнських літніх школах, де на допитливих дівчат і хлопців чекали лекції та практичні заняття за десятьма науковими напрямами, пізнавальні екскурсії, майстер-класи, а також відпочинок, насичений яскравими та цікавими розважальними заходами, краєзнавчими екскурсіями.
Та найяскравішою подією літа стала участь слухачки Борщівської філії, Яворської Олени у ІІІ Міжнародному літньому таборі СунЦінлін (м. Пекін, Китайська Народна Республіка), в якому Україна вперше брала участь. На заході було представлено майже триста обдарованих юнаків та дівчат із п’ятнадцяти країн світу. До складу української делегації увійшли дев’ять учнів Малої академії наук – переможці всеукраїнських конкурсів-захистів МАН за напрямами мистецтвознавства, фольклористики, етнографії та журналістики.
У літньому таборі відбувалися командні змагання, презентації національної культури і традицій учасників. Також учні відвідали найвідоміші місця Китаю: кам’яний ліс Ашаду (одне з найрідкісніших гранітних утворень в світі, яке належить до геологічного парку Кейшикетенгу), «Колишній палац», Площу Таньаньмень, Велику китайську стіну, повідомляє управління освіти та науки в Тернопільській області.
«Найбільше враження я отримала від участі у гала-концерті в місті Чіфенг, де всі презентували культуру своєї країни. Українська делегація виступила з відомою українською піснею «Червона Рута» і демонструвала національний одяг Гуцульщини, Галичини, Донщини, Слобожанщини, Волині, Сіверщини, Таврії, Поділля, Запоріжжя та Наддніпрянщини.
Мене завжди цікавила історія, культура, звичаї Китаю, про які ми дізнавалися в школі на уроках історії, географії, та я і гадки не мала про те, що я коли-небудь туди потраплю», – поділилася Оленка своїми враженнями.