Про психологічні і політичні аспекти виборчого процесу говорили сьогодні експерти в Тернопільському прес-клубі.
За словами психолога Наталії Гаєвської, виборчий процес не може розглядатися окремо від того суспільства, в якому він відбувається.
– Весь психологічний процес я би хотіла розбити на кілька складових – виборці як електорат; претенденти тобто ті люди, хто за рахунок виборів намагається прорватися у владні структури. І третя частина – це сама державна система, по відношенню до якої і відбувається саме цей процес, каже пані Наталія. Знаходяться основні стимулюючі моменти, на які намагаються зробити основний акцент під час виборчої кампанії і таким чином отримуються голоси виборців. Для сучасного українського суспільства характерним є очікування того, що нарешті хтось повинен з’явитися і має вирішити наші проблеми. Окрім цього, психологічною особливістю для сучасного українського суспільства є віра в вибори і в те, що окремі люди можуть кардинально вирішити ситуацію в країні, в якій живемо. Це неправда. Людина, яка прийшла до влади, не може вирішити усі наші проблеми.
Очільник Тернопільського представництва Інституту Української політики Віктор Уніят, зазначив, що для багатьох кандидатів вибори – це бізнес. Саме цим він пояснює випадки, коли кандидати-суперники є родичами, або одразу по 5 кандидатів йдуть на вибори від окремих підприємств і фірм.