У Тернополі жінка вирощує у себе вдома вазони…з бісеру (фото)

Тернополянка Наталя Лукіянець виготовляє композиції з бісеру без схем: може просто глянути на живу квітку чи дерево і тоді зробити його з бісеру. З бісером вона «потоваришувала» в 11 класі. Почалося все з уроку трудового навчання: потрібно було виготовити деревце з бісеру.

 Тоді на цю роботи Наталя витратила майже 3 тижні, але заняття дівчині припало до душі. Пізніше, зовсім випадково, натрапила в Інтернеті на чиїсь роботи з бісеру, і ніяк не могла повірити, що таку красу можна зробити руками. Наталю це так захопило, що на наступний день вона побігла на ринок за бісером і дротиками.

Відтоді, зізнається жінка, ніяк не може зупинитися: тільки-но закінчить одну роботу, одразу ж береться за іншу. За професією Наталя Лукіянець - "Демонстратор моделей одягу, зачісок і перукар". Але за спеціальністю працювала лише півроку, потім пішла в декретну відпустку. Сьогодні вона – щаслива мама двох діток. Але, незважаючи на сімейні клопоти, завжди знаходить час на улюблене заняття, пише biznesoblast.com

- Я нарахувала, що уже зробила 150 різних робіт, - розповідає майстриня. - Кудись їх здавати чи продавати я не пробувала, тому з тих 150 робіт продано десь близько 15 штук. Та й продавала я не так дорого, як в магазинах ( в середньому від 50 грн до 200 грн. - залежно від виробу) лише знайомим мені людям, які знали, чим я займаюся. Більшість робіт я просто дарувала рідним і близьким на якесь свято, день народження чи просто так. Сьогодні у кімнаті жінки – лише 5 виробів з бісеру. В основі будь–якої композиції - дротик, який продається на ринку, а от уже стовбури і гілочки потрібно кріпити на товстий дріт. Його на ринку немає, тому жінці часто доводилося шукати по друзях і сусідах товсті алюмінієві дроти. Не раз траплялося, що не було в що «посадити» вазон з бісеру, коли вже виріб був готовий. Тоді Наталя включала фантазію чи ходила по магазинах у пошуках необхідної підставки чи горщика.

Майстриня створила свою групу «В контакте», де тепер допомагає іншим знайти потрібні схеми, ділиться досвідом та дає корисні поради «новачкам».

iulxst510GA(2)