Водії б’ють на сполох: за останні 6 місяців вартість пального зросла у кілька разів. Відтак, А-95 коштує від 10, 80 грн до 11,29 грн.
Ціни на пальне, такі ж як у Європі, а от заробітні плати в Україні зовсім не розраховані на пересування цим видом транспорту. Водії скаржаться, що заправляючи авто бензином можна збанкрутувати.
По чому бензин для народу?Звинувачують у підвищенні цін уряд Азарова. Міністри своїм рішенням підвищили гранично допустимі ціни ще минулого тижня.— Вартість пального піднялась на 3, 6% Це пояснюється тим, що піднялась ціна на сиру нафту. Окрім цього, важливим фактором є те, що в Україну надходить надмірна кількість імпортного пального. Підняття цін на паливо на світовому ринку, безперечно, має віддзеркалення і в нас, — пояснює голова Тернопільського територіального відділення Антимонопольного комітету України Іван Курницький.
Експертно-аналітична група з питань стабільного функціонування ринку нафти й нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної промисловості підвищила на другу декаду вересня верхню межу цінового коридору на бензин і дизельне пальне. Тепер середня ціна на бензин А-95 становить 10,86 грн, а на дизельне пальне – 9,80 грн, - пише Місто.
Згідно з повідомленням, верхня межа цінового коридору на дизпаливо зросла на 17 коп. – до 10,35 грн за літр; на А-95 – 21 коп., до 11,41 грн за літр; А-7680 – 20 коп., до 10,37 грн за літр; А-92 – 20 коп., до 10,88 грн за літр
В Антимонопольному комітеті наразі розслідують справи щодо дотримання вимог конкуренційного законодавства під час ціноутворення на пальне.
Серед провідних постачальників палива порушень не виявлено. Відомо, що станом на 12 вересня на Тернопільщині ціни на бензин А-95 підвищилися в мережі WOG – на 20 коп., до 11,29 грн за літр, в мережі «ОККО» – на 10 коп. – до 11,29 грн за літр. На заправках «Укрнафти», поки що, ціни не змінилися.Серед основних порушень, які можуть виникати є узгодження цін. Тобто, різні автозаправки закуповували продукцію за різними цінами, а вартість встановлювали, як у конкурентів.
Шукають альтернативу в газіЩоб менше витрачати на бензин, тернопільські водії шукають альтернативу. Частина переходить на газ. Адже він коштує дешевше й розхід менший. Сто гривень на день, за його підрахунками, економить на газі таксист Анатолій Бас.
За день чоловік проїжджає 200-300 км. Один куб метану, яким він користується, коштує 6,50 грн. На 100 км йому потрібно вісім кубів газу. Купити метан у Тернополі, за словами пана Баса, можна тільки на двох автозаправках, що на вулицях Текстильній та Галицькій. А от пропан є практично всюди. Ціна на газ, згадує водій, востаннє зростала влітку.
Аби перейти із бензину на газ, звичайному водію потрібно купити спеціальну установку, продовжує Анатолій Бас. Фірм, що мають ліцензії та реалізують їх у місті, – до десятка.— Ціна обладнання залежить від виду газу, – пояснює водій. – Установка для метану – дорожча, проте потім економія більша.
Так, за останній кілька місяців кількість охочих встановити газову установку збільшила в два-три рази. Приватний підприємець одного із сервісних центрів Тернополя по встановленні газобалонних установок розповідає, що за один місяць працівники можуть переобладнати 30-40 машин, проте, охочих це зробити, вдвічі більше. Якщо в січні клієнти переробляли автівки це без проблем, то зараз треба займати чергу на місяць вперед.
Недоліком переходу на економічне пальне є «тяганина» з документами: треба змінювати техпаспорт, переоформляти документи, а це ще додатково витрачена тисяча гривень.Крім того, з переходом на газ швидше зношується мотор авто. Тому, багатьом тернополянам, така економія не довподоби і вони змушені заправлятись дорогим бензином.
Дешево і сердитоТернопільська молодь знайшла дієвий спосіб економити — пересуватись на велосипеді.— В мене є автомобіль, але я ним користуюсь дуже рідко. Здебільшого лише взимку. На всі інші випадки маю велосипед. Так вигідніше: ніколи не стою в заторах,бензин не потрібне, деталі набагато дешевші. Велопоїздка набагато романтичніше ніж автомобільна. А негода мене не лякає,маю шолом і дощовик, — розповідає Роман Горбовий.
В інтернеті на різних тернопільських форумах жителі міста хвилюються, щоб через підвищення цін на пальне, які закладаються у тариф перевізника, не подорожчав проїзд в громадському транспорті. Проте, на сьогоднішній день це лише чутки і справжні удари по гаманцю відчувають лише ті тернополяни, які часто користуються власним автомобілем.