На Тернопіллі під час виборів великий капітал з тріском провалився

Небажання або невміння аналізувати дійсність пересічними виборцями демонструють попередні результати підрахунку голосів у Тернопільській області. Особливо це стосується мажоритарних округів, де б на перше місце мала вийти особистість кандидата, його заслуги, харизма та програма. Однак виборці знехтували всіма цими критеріями і як під копірку проголосували за бренди, а не за кандидатів.

Відповідно на всіх мажоритарних округах лідирують спільні кандидати від об’єднаної опозиції «Батьківщини» та ВО «Свобода». При цьому Іван Стойко, Михайло  Апостол та Володимир Бойко демонструють найвищий коофіцієнт корисної дії в розрізі витрат і досягнутих результатів. Ці кандидати порівняно із своїми головними конкурентами понесли копійчані затрати, а от відсоток голосів на їх підтримку наразі майже удвічі перевищує рейтинг підтримки найближчого переслідувача. Не будемо применшувати особистісних даних мажоритарників, але очевидно, що локомотивом, який на всіх парах несе їх у затишну залу Верховної Ради, стали бренди партій, а не якісь особисті заслуги перед виборцями. І ще питання, чи такі заслуги з’являться у їхньому послужному списку взагалі.

На скільки свідомо голосували жителі області можна робити висновок зокрема з того, що клон Володимира Бойка (того що проходить у Верховну Раду від ООБ) на виборчому окрузі №165, практично невідомий широкому загалу 51-річний самовисуванець Володимир Іванович Бойко набрав наразі… майже 4%. Цей результат є навіть вищим, ніж продемонстрували деякі кандидати на інших округах, хоча і вели активну виборчу кампанію.

Без сюрпризів на окрузі в Тернополі. Лідирує Олексій Кайда з результатом месії (майже 60%!!!), найближчий переслідувач Віталій Максимов – 15% (в 4 рази менше!!!), Михайло Ратушняк – завжди третій (8%). За таких обставин хотілося б почитати твори отих 60% виборців на тему «Чому я підтримав Олексія Кайду». Цікаво, чи довелося б побачити в 4 рази більше аргументів, ніж на користь Максимова чи у 7 разів більше аргументів, ніж на користь Ратушняка?

Відрадно лиш, що в області не зіграли великі капітали, а отже жителі області вже багато навчилися на попередніх виборах. Натомість має над чим задуматися Володимир Клименко, який із такими капіталовкладеннями та підтримкою адмінресурсу, як у нас в області, на рідній Луганщині би без проблем здобув депутатський мандат. Обійшла наразі боком велика політика Івана Чайківського, який тільки отримав чимало порцію бруду за виборчу компанію і відсутність належного результату, а також усіх мажоритаників-«ударівців», які не шкодували зусиль та фінансів. Не зіграла цього разу традиційна ставка на заохочення виборців в Ореста Муца. Він іде третім по Північному округу, який традиційно вважав своїм, а на початку року навіть бачив себе на ньому переможцем.

Дружина губернатора Надія Хоптяна не просто програла, а з тріском провалилася. Четверте місце на Центарльнмоу окрузі при максимальному використанні адмінресурсу тепер дають підстави опонентам говорити про слабкість владної команди в області, а відтак вимагати відставки голови облдержадміністрації. Й не виключено, що вже незабаром Валентину Хоптяну доведеться пакувати валізи і прямувати в напрямку, який йому вкаже керівництво держави. Якесь нове пристанище шукатиме і екс-губернатор Юрій Чижмарь, який не викликав особливої довіри у жителів області (3-тій показник на Південному окрузі №167).

На цьому окрузі, судячи з попередніх даних ЦВК, святкуватиме перемогу ще один «екс»-керманич Іван Стойко. І не тому, що талановитіший чи достойніший, а тому що вчасно змінює партію.

Прикро, але виборці не задумуються над тим, що ООБ є таким же політичним паразитом, як і їхні опоненти, але прикрашена більш демократичними гаслами. За час свого перебування у Верховній Раді жодних реальних дій, спрямованих на повалення чинного режиму або покращення життя своїх виборців депутати від ОББ не здійснили. 

Те ж стосується і ВО «Свобода», яка, маючи найбільшу фракцію в Тернопільській облраді, не виконала більшості своїх обіцянок, даних у 2009 році.  

Тепер «свободівці» уже будуть представлені у Верховній Раді. З одного боку, можна прогнозувати, що завдяки цьому у парламенті додасться ще більше популізму, з іншого…

«Рука не здригнеться усунути режим Януковича, ліквідувати наслідки його правління та не допустити реваншу». Це цитата з нових обіцянок ВО  «Свобода». Тепер дана партія  у парламенті, а отже зміни на краще вже не за горами. Тим паче, що компанію їм там обіцяє скласти УДАР, який «іде рішуче боротися з корупцією» та оголосити імпічмент Президенту. Янукович уже трясеться від страху, а нація радіє – обрали ж бо рятівників держави. Ідилія. Ну майже тобі 2004 рік. Чи будуть такими ж наслідки?