Що станеться з майном УПЦ МП на Тернопільщині після надання Українській церкві автокефалії?

В передчутті надання Українській православній церкві автокефалії питання приналежності Почаївської Лаври, що на Тернопільщині, та Києво-Печерської Лаври, що в Києві, постає складним, однак воно потребує вирішення.  

 Політичний експерт Олександр Леонов так міркує про ситуацію:

"Почаївська Лавра і Києво-Печерська Лавра – державна власність. Більше того, об’єкти, які охороняються ЮНЕСКО. Є дуже багато нарікань щодо того, як з цими храмами поводяться представники московського патріархату. Можна просто запросити представників ЮНЕСКО і поставити питання про те, чи мають право священнослужителі УПЦ МП далі розпоряджатися цим надбанням світової культури".

Як інформує "24 tv.ua", у Верховній Раді зареєстровано законопроект про можливість переходу церковних громад за їхнім бажанням під інший патріархат. Ухвалення цього закону може унеможливить якісь силові дії.

Постає також питання, якщо культова споруда є оформленою на фізичну особу, то чи повинні на неї розповсюджуватися державні пільги?

"На питання приналежності церковного майна може піти років десять, аби проблема була хоча б локалізована. Докладуть своїх "зусиль" і росіяни, які влаштовуватимуть провокації в Україні, щоб збурювати людей, аби розпочалися силові процеси. Але, як тільки Україна отримає томос, з кожним роком ми все більше віддалятимемося від Росії. Коли відбудеться об’єднання церков, то не говоритимуть ні про яку УПЦ МП. Це буде філіал РПЦ. І на їхніх об’єктах так повинно бути вказано. І це теж зменшить кількість прихожан навіть серед тих, хто підтримує Москву",– переконаний Олександр Леонов.

Нагадуємо, що 31 серпня Константинопольський патріарх Варфоломій під час зустрічі з Московським патріархом Кирилом заявив, що питання подолання церковного розколу в Україні залишається важливим для Вселенського патріархату.