Відколи закрили Гаївський міст, інтенсивність руху на Об’їздій біля Чистилова збільшилась в десятки разів. Але там лише вузька дворядка - ні тротуарів, ні смуги гальмування…
Мешканці бояться випускати з дому дітей. Люди оббивають пороги усіх інстанцій, натомість звідусіль отримують лише відписки.
Мешканці Чистилова б’ють на сполох і вже звернулись до 20 хвилин за допомогою. Люди бояться за своє життя і життя своїх дітей, яких вже самих не випускають з дому. Все через вузьку дворядну дорогу, якою від часу закриття аварійного мосту на Гаївському перехресті і на час капремонту пустили весь великогабаритний транспорт.
Фур побільшало вдесятеро, нарікають мешканці, а ні смугигальмування, аби безперешкодно повернути до рідного Чистилова, ані тротуару, аби дійти попри вузьку трасу майже 800 метрів до зупинки автобуса – просто немає. Роками мешканці пишуть листи до всіх можливих і причетних до цього інстанцій. Просять бодай перенести ближче зупинку, аби не наражати людей на небезпеку. Та зробити нормальні заїзди на повороті до села. Проте звідти отримують відписки. І всюди, нарікають люди, в різній формі і різними словами їх просто «футболять». -
Уявіть собі: ти гальмуєш, аби повернути до Чистилова, а ззаду на тебе летить 40-тонна фура, - каже мешканець Чистилова Михайло Винник. – Дорога під нахилом і загальмувати важковаговики просто не в силі. Уявляєте, яка небезпека? Кожна поїздка, як на голках.
Ремонти дороги – це добре, кажуть мешканці Чистилова. Але хто подумає про них, мешканців? Навіть повітрям може затягнути під авто - Узбіччя попри трасу засипане глиною, можете уявити, що там робиться, коли починає дощити? – каже пан Михайло. – Цим місивом потрібно дійти з 800 метрів, аби дістатись до зупинки автобуса, який їде до Тернополя. І – жодного тротуару. Весь великогабаритний транспорт зі Збаража, через вул. 15 Квітня і на Березовицю їде туди. Фактично, єдина об’їзна в цьому керунку. Інтенсивність транспорту збільшилась в десяток разів. Люди дітей самих бояться випускати. Уявіть: дощ йде, зверху летить на швидкості важка фура, навіть повітрям може затягнути під авто. Але ж хто про це думає?
Пороги різних владних структур люди оббивають вже роками. Спочатку звернення написали на голову сільради. Той звернувся до будівельних інстанцій. Чиновники виїхали на місце, все обстежили і повідомили, зо зупинку перенести не можна, бо там ухил. Звертались люди і до районної, і до обласної влади, аби зарадили їхній проблемі. Звідусіль – відписки. - Раніше ця проблема не була настільки гострою, бо транспорту там було мало і ми якось давали собі раду, - каже Михайло Винник. – Тепер – просто біда якась. І нікому немає до нас діла. За годину цією трасою проїжджають 80-100 фур. І біда може статись кожну хвилину.
За коментарем ми звернулись до Служби автодоріг. Там пояснили: це дорога Р-41 – обхід Тернополя (від перехрестя з Білою до виїзду на Львівську трасу). Там саме проводять поточний середній ремонт. Перенести неможливо, бо аварійна ділянка - Ремонтні роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Р-41 обхід Тернополя виконуються згідно з проектно-кошторисною документацією, - повідомили у прес-службі відомства. - На пересіченні доріг підрядною організацією проведено ремонт з`їзду в межах радіуса заокруглення, що передбачено Державними будівельними нормами. Дорога, яка примикає, не є в підпорядкуванні Служби автомобільних доріг у Тернопільській області.
Люди хочуть перенести зупинку. І вказують місце, де вона, на їхню думку, мала бути. Однак, перенести саме туди її неможливо, запевнила заступник начальника управління регіонального розвитку, інфраструктури та дорожнього господарства облдержадміністрації Леся Серетна. - Адже там – аварійна ділянка дороги. Ні поліція, ні інші структури не дадуть дозволів чи погоджень на розміщення саме в цьому місці зупинки громадського транспорту, - каже Леся Серетна. – Мешканці звертались до нашого управління.