У Тернополі валютні «лихоманки»

Через зменшення попиту на український експорт та здорожчання енергоносіїв, українська валюта здешевшала.

Щоб втримати курс гривні від падіння Нацбанк витратив у жовтні один мільярд вісімсот мільйонів доларів. Проте населення це не зупинило і вони масово продовжували скуповувати долари. Лише за минулий місяць люди придбали іноземної валюти більш ніж на три мільярди.

- Якщо сьогодні українець, чи житель України бачить ріст курсу долара на дві копійки, якщо він був завжди стабільним, припустимо, вісім гривень, а сьогодні зранку він їде на роботу і бачить вісім нуль два - в нього відразу виникає страх, що завтра може бути і дев’ять, і дванадцять. Відповідно, всі біжать до обмінних пунктів і скупляють долари, це ще більше погіршує ситуацію, - каже ІНТБ Володимир Грушецький, керівник Тернопільського відділення банку.

Сьогодні купити долар можна за вісім гривень двадцять сім копійок, а продати за вісім двадцять п’ять. Експерти зазначають, плаваючий курс гривні з часом може зупинити валютні «лихоманки» українців, адже постійні втрати через панічну купівлю і продаж доларів, змусить рахувати власні заощадження.

Володимир Грушецький, керівник Тернопільського відділення банку: «Коли долар виросте, в людини є заощадження в доларах, коли долар впаде, в людини є заощадження, припустимо, в гривнях, і це не так суттєво впливатиме на її сімейний бюджет. Як правило, в Україні все навпаки, коли долар росте-всі його купляють, коли долар падає-всі його здають, тобто вже значна частина маржі втрачається, і це досить таки немалі кошти».

Щомісячне вливання трьох мільярдів доларів на валютний ринок України зупинить падіння гривні. Нацбанк планує зобов’язати експортерів збувати частину доларового прибутку у межах країни. Проте відповідний закон президент ще не підписав.