Тернопільський краєзнавчий музей перетворився на справжнє царство квітів (фото)

Виставкова зала тернопільського краєзнавчого музею на чотири дні перетворилася на справжнє царство квітів. Тут можна побачити яскраві квіти не тільки на картинах, а й наживо.

Адже там діє виставка фіалок, яку організував тернопільський міський клуб “Сенполія-Захід”. Це вже друга, осіння, виставка узамбарських фіалок у нашому місті. Нагадаємо, що вперше колекціонери представили ці квіти для огляду тернополян кілька місяців тому – на День міста.

- В осінній виставці беруть участь четверо учасників клубу, – розповіла його керівник Наталія Ткач. – Тут представлено понад 200 сортів колекційних сенполій. Є звичайні квіти – стандартні, а є мініатюрні. Останні – моє особливе захоплення. Я їх привожу звідки тільки можна, як тільки з’являється новий сорт, то намагаюся його одразу замовити. Маю у своїй колекції уже близько 200 мініатюрних сортів фіалок. Вони більш компактні, і дають можливість задовольнити бажання мати велику колекцію. Адже за розмірами стандартні рослини займають втричі більше місця, і щоб завести нову рослину треба знайти місце для неї, а при великій кількості фіалок це досить проблематично.

Виставку відкрили у листопаді, бо саме цієї пори року фіалки можна побачити у всій красі, бо після осіннього похолодання вони прекрасно цвітуть. Жовтень-листопад – це їх “зірковий” час. Одна із учасниць виставки, Ірина Гетманюк, порівнює ці кімнатні рослини із трояндами. Фіалками вона захоплюється уже 14 років.

- На виставку я привезла понад сорок квітучих сенполій, – каже жінка. Перші фіалки купувала у львівського колекціонера Генадія Комкова, у тернопільських колекціонерів. Ця квітка зацікавлює, захоплює. Для мене вона, як троянда, тільки кімнатна. Деякі із сортів можуть цвісти кілька разів на рік. І коли у тебе по всій квартирі така краса, то це заспокоює, просто милує око.

Особливістю цієї виставки стало й те, що відвідувачі можуть прослухати лекцію про догляд за узамбарськими фіалками та побачити майстер-клас із пересаджування цих кімнатних рослин. Розпочнуться ці заходи у виставковій залі музею 23 листопада о 13.00. Виставку можна буде відвідати ще протягом трьох днів – 23,24 та 25 листопада із 10.00 до 17.00.