Скульптури Пінзеля видрукують на принтері

Перші копії скульптур Іоана Георгія Пінзеля, виготовлені за допомогою 3-Д принтера, з’являться вже у кінці листопада. Зроблять їх для презентації проекту «Під зорею Пінзеля. 3Д вимір», який реалізовують у Тернополі за підтримки Українського культурного фонду. Зараз триває робота над створенням 3-Д моделей відсканованих скульптур. Повідомляє За Збручем.

– Уже відскановано 11 робіт Пінзеля: 8 – з Тернопільського обласного краєзнавчого музею, 3 – із Музею мистецтв Прикарпаття та одна з церкви у Рукомиші, – розповіла Наталія Волощук, координатор проекту «Під зорею Пінзеля. 3Д вимір».– Тепер триває процес створення високополігональних моделей скульптур та рельєфів, які потім будуть завантажені на спеціальний сайт, тому що об’єм інформації дуже великий і для підтримки моделей потрібна спеціальна програма. Кожна робота буде мати  спеціальний код і по цьому коду можна буде відтворити фігуру до найдрібніших деталей. Самі моделі сірого кольору, без забарвлення. Їх можна передавати будь –куди, масштабувати до різних розмірів,  друкувати на 3-Д принтері. Але ми не йдем так далеко, за умовами проекту передбачено тільки візуалізацію скульптур, щоб можна було зробити з ними 3-Д мапінг, тобто проектувати їх на великі екрани, на будівлі у певному кольорі.

Завершити роботу над сайтом, на якому будуть завантажені скульптури Пінзеля, планують до кінця листопада. Тоді ж відбудеться презентація проекту у Софії Київській. І до цієї події Тарас Демкура планує виготовити декілька копій скульптур.

– Хочемо декілька робіт виготовити на 3-Д принтері, проектом цього не передбачено, робитимемо це за власні кошти, каже Тарас Демкура, голова благодійної організації «Благодійний фонд родини Демкур». – Хочемо, щоб до презентації проекту у Софії Київській декілька робіт були готові. Це будуть фігури менші, ніж оригінали. З  реставраційною майстернею, у якій раніше відновлювали роботи Пінзеля, ми домовилися, що вони нададуть копіям скульптур такого ж вигляду, який мають оригінали.

Наталія Волощук також зазначила, що Український культурний фонд – це державна інституція, всі проекти, які він фінансує мають соціальну спрямованість. Тому до сайту із роботами Пінзеля буде вільний доступ, будь-хто зможе побачити їх та дізнатися більше про відомого скульптора.