Ноу-хау при працевлаштуванні випускників пропонує керівництво ТДМУ ім. І. Горбачевського. Невдовзі у навчальному закладі розпочне роботу відділ сприяння у працевлаштуванні випускників, завдання якого – визначити здібності та нахили кожного студента.
Якісні показники майбутнього фахівця задаватимуться у комп’ютерну програму. Згодом вона видаватиме код випускника, який відповідає запитам роботодавця.
– Починаючи з четвертого курсу, відділ сприяння у працевлаштуванні проводитиме моніторинг особливостей кожного майбутнього випускника. Це відбуватиметься шляхом тестування за допомогою комп’ютерних програм. До уваги братимуться успішність студента по окремих предметах, адже у когось є схильність до одного предмета, в інших – до другого, а також лідерські якості, комунікабельність та професійні якості. Кожен показник матиме десятибальну шкалу. За розгорнутою низкою показників формуватиметься об’єктивний портрет випускника, – пояснює ректор ТДМУ ім. І.Горбачевського Леонід Ковальчук.
Заклад не ставить перед собою завдання визначити кращого та гіршого випускника, продовжує ректор. Мета – з’ясувати, до якої роботи мають схильність студенти та дати можливість скористатися програмами, які допомагають студенту розвиватися у визначеному професійному напрямку.
Як програма працевлаштування виглядатиме на практиці? Ось, наприклад, лікувальний заклад чи управління охорони здоров’я шукає фахівця певного напрямку. У комп’ютерну програму задаються параметри (вимоги та завдання – авт.), і програма видає коди фахівців у наростаючому плані: від найбільш підходящого до менш здібного. При цьому персоніфіковані дані будуть захищені. Після комп’ютерного відбору навчальний заклад організовуватиме зустрічі майбутніх фахівців та роботодавців.
– Зрозуміло, поки у державі не буде введено страхову медицину, запити на фахівців будуть мінімальні, – прогнозує Леонід Ковальчук. – Але коли страхова медицина почне працювати і виникне питання в отриманні коштів, а разом з ним – питання висококваліфікованих фахівців, до яких приходитимуть пацієнти, тоді програма стане одним з основних шляхів працевлаштування молодих фахівців, адже кадри вирішують все.