Чому жителі Тернопільщини моляться у будівельній бочці? (відео)

На Тернопільщині влаштували церкву у будівельній бочці. Як ми повідомляли, у селі Переходи Чортківського району Тернопільщини вже понад десять років римо-католики відправляють месу у велетенській металевій діжці.

За радянських часів у Переходах не було жодної церкви. У 90-х місцеві православні побудували свій храм. А от невеличка громада католиків грошей на зведення костелу не мала, тож щонеділі їм доводилося ходити на Службу Божу до Чорткова, повідомляє  ZIK. Тепер у селі повноцінна парафія святого Яна Непомуцена, щоправда виглядає храм трохи незвично.

«Її називають бочкою, тому що вона в такому вигляді бочки. Це бочка-теплушка, будівельна бочка. Вона на той час продавалася і отець Ян купив цю бочку за тисячу доларів», – розповів сільський голова Переходів Борис Гевко.

«Не можна було купити жодної хати, тому вигадав оригінальний спосіб – сибірську бочку адаптував на потреби каплиці і то навіть симпатично вийшло», – зазначив о. Володимир Совінський, який відправляє Службу Божу у костелі-цистерні.

Альбін Пшекульський, прихожанин костелу-цистерни, пригадує, що колись теперішній храм служив прихистком для будівельників. Коли бочку привезли в село, всередині були ліжка і умивальники. Селяни ж власноруч прибрали і оздобили приміщення. Тепер щонеділі і у свята католики збираються тут на Літургії.

За 10 років у костелі-цистерні мешканці Переходів одружувалися та дітей хрестили. Нещодавно поруч навіть дзвіницю поставили.

Та в останні роки парафія зменшилась. Молодь їде на заробітки або виїжджає до міста.

«Ну там може є до 15-ти осіб, які відвідують Літургію в неділю, переважно це старші особи, є також і середнє покоління. Була молодь, але виїхала», – підкреслив о. Володимир Совінський.

Люди пишаються своїм храмом, кажуть, таких оригінальних церков в Україні нема більше ніде.