В яких аптеках міста тернополяни можуть придбати дешеві ліки?

"Фервекс", "Фармацитрон", "Колдфлю", "Аскорбінова кислота", "Парацетамол" у капсулах – приблизно такими ліками тернополяни рятуються від симптомів застуди.

Журналісти пройшлися центральними аптеками міста, перевірили, чи усюди такий набір медикаментів є, та порівняли ціни.

Важко знайти дешеву

Провести експеримент вирішили через звернення тернополян, які скаржаться на дорожнечу протизастудних засобів.

- Аптек у Тернополі багато, - каже тернополянин Олег Наливайко. – Але важко знайти дешеву. Не буде ж хворий обходити десятки аптек, щоб купити ліків на 50 гривень! Наприклад, я постійно ходжу в одну й ту ж. Та якщо можна зекономити кілька гривень, то чому б і ні? Іноді ж і дорогі ліки потрібні. Думаю, якщо ціни на дешеві ліки у різних аптеках різняться, то й на дорожчі, мабуть, теж.

Відтак кореспондент "RIA плюс" вирішив обійти мережеві аптеки, що в Центрі. Не оминули ми й одну з соціальних аптек. Купували препарати від одного виробника, аби бути об'єктивними.

Окрім названих медикаментів, хотіли придбати і трав'яний засіб "Інсті". Та він був лише в одній аптеці, тож зі списку його виключили. "Колдфлю" ми придбали лише в двох аптеках (наявність ліків та ціни див. у таблиці – прим. ред.).

- Люди про ці ліки запитують постійно, але їх перестали привозити, - розповідає провізор однієї з аптек. - А замість "Колдфлю" можете взяти "Флюколд". Вони за складом і ціною майже ідентичні.

Щодо парацетамолу у капсулах, який також є не у всіх аптеках, то замість нього провізори радили брати звичайний, у таблетках.

Можна отримати знижку

Отож, найдешевше закупитись нам вдалось у соціальній аптеці, яка діє в приміщенні поліклініки першої лікарні. Щоправда, не всі ліки там настільки дешеві, як обіцяла міська влада. Мерія, нагадаємо, є співзасновником соціальних аптек. Вона на пільгових умовах надає їм місця у міськзакладах і навіть фінансувала створення.

- Там ціни на 20% будуть нижчі, ніж усюди, - переконував міський голова Сергій Надал. - Моніторинг цін на ліки у соціальній аптеці проводитимуть щомісяця й оприлюднюватимуть...

Можливо, міські чиновники справді уважніше контролюють вартість дорогих препаратів. Підтердженням відчутної дешевизни ліків у соцаптеках є те, що журналіст простояв у черзі 15 хвилин. Перед ним було два десятки покупців.

Другою за дешевизною окремих ліків виявилась аптека "Ромашка" мережі аптек "Борис". Щоправда, там ми купили лише три з п'яти препаратів у списку.

Визначити найдорожчу аптеку, не вдалося, оскільки в окремих закладах ми не змогли придбати весь набір медикаментів. Яка ж вартість відсутніх препаратів, провізори не знали (вартість реалізації залежить від закупівельної – прим. авт.). Якщо говорити про окремі ліки, то "Ферфекс", приміром, найдорожчим виявився в аптеці №78, "Фармацитрон" - у "Рута Фарм", а "Аскорбінова кислота" - в "Аптеці доброго дня".

Варто зазначити, що у мережі аптек "Аптека доброго дня" та "Борис" (аптека "Ромашка" – прим. ред.) постійним клієнтам, які мають дисконтні картки, а також студентам та пільговикам надають знижки до 12%.

До слова, минулого року прем’єр-міністр Микола Азаров обіцяв знизити роздрібні ціни на ліки в Україні. Найбільше ж, як він планував і публічно заявляв, мали подешевшати вітчизняні медпрепарати. Для цього уряд навіть підписав відповідний меморандум з двома десятками фармацефтичних компаній держави. Документ передбачав поетапне зниження ціни до кінця року та стабільно-низькі ціни цього.

- Я дуже вдячний, що ви добровільно погодилися на зниження цін на ліки, - сказав після підписання меморандуму микола Азаров.

Та обіцянка, як довели колеги-журналісти національних видань, виявилась цяцянкою і ціна впала лише на 2%.

Разом з тим у цьому році ціна на ліки не зросла. В Україні, як відзвітували представники міністерства охорони здоров’я "не спостерігається стабільної тенденції підвищення цін на ліки. Відбувається лише коливання цін, причому як у бік підвищення, так і в бік зниження".

Коментар експерта

Леся Копач (68 р.), лікар:

- Гарячі напої на основі порошків дійсно діють швидше. Проте основна діюча речовина в названих вами препаратах - парацетамол. Інші не мають помітного впливу на організм. Тобто можна дійсно добре зекономити, якщо замінити їх звичайним дешевим парацетамолом та теплими напоями. Щоправда зараз чомусь люди не дивлять що дешевше, а шукають що смачніше і розрекламованіше.