Страховики не люблять говорити про власні ризики, коли у ролі потерпілих можуть опинитись вони самі. Так сталося декілька років тому, коли житель Тернополя інсценував викрадення свого авто, придбаного у кредит.
Працівники ДАІ три місяці шукали Daewoo. Виявилося, весь цей час авто стояло у власника в гаражі. Зрештою, чоловік таки не втримався і рано-вранці виїхав автівкою на дорогу, де і попався працівникам ДАІ.
Подібний випадок у Тернополі перший, зізнались працівники міліції. Утім підозрюють – не останній. Причина цьому – обмеження коштами. До речі, під час економічної кризи досить часто у Державтоінспекцію надходять заяви про крадіжки саме кредитних авто.
У згаданому випадку чоловікові підняли у банку кредитну ставку на автомобіль. Тож водій вирішив і кредиту більше не сплачувати, і машину залишити. Адже авто застраховане, у разі крадіжки страхова фірма має виплатити компенсацію.
Чоловік написав заяву у міліцію, йому видали довідку, що авто викрали. Таким чином, мав усі підстави виправдатися перед банком і страховою фірмою. Втім, страховки чоловік чомусь так і не отримав, адже позичальники почали перевірку. Оскільки нічого не вийшло, водій нібито вирішив повернути автомобіль.
Вже слідчому пояснив, ніби вирішив помити автівку, адже вона декілька місяців стояла у гаражі. Автоінспектори виявили, що машина перебуває у розшуку. Натомість водій почав доводити, що це його автомобіль. Коли ж почали з’ясовувати ситуацію, виявилось, що чоловік дав неправдиву інформацію. Тоді він почав вигадувати різноманітні історії у своє виправдання. Одна з них, мовляв, їхав саме у міліцію. Питається, чому вночі?
І хоча є підозра, що це не перша, але й не остання афера зі застрахованим автомобілем. Зрештою, довести подібний факт не легко, а розукомплектувати та продати авто на запчастини не проблематично.
Тим більше, що відомі випади, коли людина заради грошей від страховки інсценує навіть власну загибель внаслідок аварії, пожежі, нещасного випадку.