Команда британських медиків виявила, що у крові деяких людей, які ніколи не контактували з вірусом SARS-CoV-2, є споріднені до коронавірусу антитіла, що здатні його атакувати.
Відкриття науковців опублікували у науковому журналі Science на базі Американської асоціації сприяння розвитку науки, повідомляє Громадське.
Дослідження показало, ще певна кількість людей може мати набутий імунітет, що захищає їх від зараження SARS-CoV-2, навіть без попереднього контакту з цим вірусом.У таких людей антитіла сформувалися у відповідь на зараження близькими «за походженням» вірусами, що викликають звичайну сезонну застуду. Набуті антитіла можуть зв'язувати і SARS-CoV-2, полегшуючи перебіг хвороби.
Щоб визначити це, медики вивчали зразки крові, зібрані у дітей до 16 років і дорослих ще до початку пандемії та у перші її місяці. Головною умовою було, щоб донор показав негативні результати тестування на COVID-19.Науковці порівняли антитіла у крові донорів та людей, що перехворіли на коронавірус.
За результатами дослідження команда медиків визначила, що з вибірки у 302 дорослих імуноглобулін G (IgG), що зв'язує білок коронавірусу, знайшли у 5% (тобто 16 людей), а у вибірці з 48 дітей — у 44% (тобто у 21 дитини).Результати поставили перед науковцями питання, чи можливо, що завдяки цьому діти легше переносять зараження коронавірусом. Однак це лише попередня гіпотеза.