Із сімдесяти колонок-качалок Тернополя, які міська рада встановлювала паралельно із зведенням мікрорайонів, справними залишилося лише 50, каже начальник відділу водопровідних-каналізаційних мереж КП «Тернопільводоканал» Анна Загородна.
Двадцять інших наразі не працюють через відсутність води в свердловинах, замуленість та зношеність труб, які не підлягають експлуатації. Щоб не втратити те, що ще залишилося, КП «Тернопільводоканал» періодично ремонтує колонки-качалки, перевіряє їх та проводить профілактику. Вартість ремонту завжди різна, стверджує Анна Загородна, оскільки сума залежить від типу поломки. Оплачується ремонт з міського бюджету, пише Прес-клуб. За якістю води у таких дворових помпах стежить лабораторія водопостачання КП «Тернопільводоканал», а також міська санепідстанція.
Ці установи щокварталу відбирають проби води з діючих колонок-качалок на безпечність. Але потрібно розуміти, що ці джерела знаходяться посеред міста, вони мають незахищені водоносні горизонти і досить часто якість води у цих джерелах є набагато гіршою, ніж вода в централізованій мережі. Тому цю воду комунальники не рекомендують вживати для питних цілей, навіть якщо вона візуально не викликає ніяких підозр.